ראש הממשלה נתניהו התייחס היום (שלישי) במהלך טקס כניסתו לתפקיד הרמטכ"ל של רב אלוף אביב כוכבי, לניסיונות ההתבססות האירנית בסוריה ושלח איום חד משמעי לכוחותיהם: "אני מייעץ להם לצאת משם מהר כי אנחנו נמשיך במדיניות התקיפה שלנו".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

ראש הממשלה התייחס בדבריו בטקס להתמודדות עם האיום האירני במהלך כהונת הרמטכ"ל היוצא איזנקוט. "ב-4 השנים הללו התמודדנו יחד עם אתגרים גדולים", ציין נתניהו. "הזירות משתנות בעזה, סוריה לבנון ובמקומות אחרים - אבל מולנו עומד גורם אחד מרכזי, אירן ושלוחות הטרור שלה".

"פעלנו באחריות ובשיקול דעת לסכל את ההתעצמות של מבקשי נפשנו. עשינו זאת באמצעות בלימת הסכם הגרעין עם אירן וחידוש הסנקציות הבינלאומיות עליהם", הוסיף נתניהו והתייחס גם לשיגור הלוויין האירני שנכשל הבוקר. "היינו צריכים לנקב את השקרים של אירן, היא משקרת עכשיו כשהיא כביכול משגרת לוויין תמים לחלל אבל בעצם רוצה להשיג את השלב הראשון של טיל בין-יבשתי. אנחנו תומכים בהתנגדות של ארה"ב".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נתניהו פירט את פעולות ההגנה של צה"ל בשנים האחרונות, בין היתר גם נגד ניסיונות ההתבססות של אירן בגבולה הצפוני של ישראל. "מעל הכול פעלנו למניעת ההתבססות הצבאית של אירן בסוריה", אמר ראש הממשלה ושר הביטחון. "שמעתי אתמול את דובר משרד החוץ האירני שאומר שאין להם נוכחות צבאית בסוריה - הם רק מייעצים. אז אני מייעץ להם לצאת משם מהר כי אנחנו נמשיך במדיניות התקיפה שלנו כפי שהבטחנו וכפי שאנחנו עושים ללא מורא וללא הפסקה".