תוצאות התקיפה הישראלית בסוריה מתבררות: המרכז הסורי לזכויות אדם דיווח היום (שלישי) כי בסדרת התקיפות של חיל האוויר הישראלי בלילה שבין ראשון לשני בסוריה נהרגו לפחות 21 בני אדם. עוד נטען בדיווח, כי לפחות 12 מההרוגים הם חיילי משמרות המהפכה מאירן.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

אתמול התייחס דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס לתקיפה הישראלית בשמי דמשק. "תקפנו מספר תשתיות רב של כוח קודס האירני, מתקני אימונים מודיעין ומחסני נשק - אחד מהם גדול ומשמעותי מאוד בתוך נמל התעופה הבינלאומי של דמשק שיצר הרבה מאוד פיצוצי משנה - זה מעיד על כמות הנשק שהייתה שם", הוסיף תא"ל מנליס שציין כי עוד לפני התקיפה - וגם במהלכה - הזהירו בצה"ל את הכוחות הסוריים שלא לירות לעבר כוחותינו שביצעו שלושה גלי תקיפה בשמי סוריה. למרות האזהרות, סוללות ההגנה האוויריות של צבא אסד ירו טילי נ"מ רבים.הקצין הבכיר התייחס בהרחבה גם לירי הטק"ק (טיל קרקע-קרקע) לעבר החרמון וטען שהטיל ששוגר על ידי כוח אירני מצביע על מצוקה אירנית בשל חוסר היכולת שלהם להתבסס בסוריה. לטענתו הטיל היה לטווח בינוני והיה יכול לפגוע במטרות אזרחיות או צבאיות. "הירי הזה בוצע מאזור דמשק אחרי שהייתה התחייבות בפני ישראל שלא תהיה נוכחות אירנית במרחק הזה מהגבול", הזכיר. "פעולה כזאת דורשת היערכות מוקדמת, זאת החלטה עקרונית מזה זמן לנסות ולהרתיע אותנו מלתקוף בסוריה".

ביום ראשון השבוע דווח בסוריה שישראל תקפה בשעות הצהריים בדמשק. שעה קלה לאחר מכן הופעלה מערכת "כיפת ברזל" לעבר רקטה ששיגרו הסורים בתגובה לחרמון המושלג ועמוס המבקרים. השיגור שסוכל היה התגובה הראשונה של צבא אסד לישראל מאז חודש מאי שנה שעברה.

בערב שלאחר השיגור פתח חיל האוויר במתקפה רחבה יחסית על מספר מטרות בסביבת דמשק. בעקבות המתיחות באזור, הוחלט בצה"ל לסגור אתמול את אתר החרמון למבקרים - היום, האתר נפתח מחדש.