אגף החמאס בכלא קציעות, ארכיון
אסיר חמאס ניסה לדקור סוהר בכלא קציעות | צילום: דוברות שב"ס, חדשות

העימותים עם אסירי חמאס על רקע הפעלת השיבושים הסלולריים בבתי הכלא נמשכים: אסיר ביטחוני ניסה לדקור אתמול (שני) סוהר בכלא קציעות שבדרום הארץ. מצבו של הקצין שנדקר במתקן אמש במהלך הפרות סדר אלימות של אסירים שהועברו בין אגפים ונפצע באורח בינוני - השתפר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

להערכת המודיעין כ-300 טלפונים ניידים של אסירים ביטחוניים פועלים כיום בבתי הכלא השונים, וזאת למרות הניסיון לשבש את הקליטה הסלולרית בבתי הסוהר ברחבי הארץ. לדעת חלק מגורמי הטרור ברצועת עזה, גם ירי הרקטה הבוקר לעבר מושב משמרת בשרון - בוצע על רקע חסימת הקליטה. 

בעקבות האירועים האלימים שאירעו במספר בתי כלא בתקופה האחרונה, בהם גם הצתת תאים בכלא רמון בשבוע שעבר, בשירות בתי הסוהר נערכים לשלושה תרחישים אפשריים ומטרידים למדי: התרחיש הראשון הוא המשך הניסיונות של האסירים הביטחוניים לפגוע פיזית בסוהרים ובקצינים. תרחיש אפשרי נוסף הוא שביתת רעב שעליה עשויים להכריז האסירים כבר בימים הקרובים - צעד שייאלץ בהמשך לפנות מחבלים לבתי החולים.

חיפושים אחר טלפונים סלולריים, שב
אגף חמאס בכלא קציעות | צילום: דוברות שב"ס, חדשות

התרחיש האחרון, ואולי הראשון במעלה שממנו חוששים בשב"ס, הוא החלטה אפשרית של הדרגים המדיניים על הפסקת פעולות השיבוש בבתי הכלא רמון וקציעות.

עמדת צה"ל ושב"כ בנושא היא שפעולת השיבוש נחוצה - אבל לא בעיתוי הנוכחי. עם זאת בשב"ס ובמשרד לביטחון הפנים סבורים כי הפסקתה כעת תהיה "כניעה מבישה לחמאס שיהיו לה השלכות בטווח של שנים". נכון לעכשיו, גם ראש הממשלה נתניהו מחזיק בדעה לפיה יש להמשיך בפעולות השיבוש - ולא להפסיקן על אף מחאות האסירים הביטחוניים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו