בני גנץ (צילום: Gili Yaari/Flash90, חדשות)
הטלפון נפרץ. גנץ | צילום: Gili Yaari/Flash90, חדשות

אחרי חשיפת החדשות - הפרשה שמסעירה את המערכת הפוליטית מגיעה לפתחו של היועץ המשפטי לממשלה: מפלגת כחול לבן פנתה אמש (שבת) למנדלבליט בדרישה שיורה על בדיקה מקיפה באשר למדליף הסיפור לתקשורת, כך דווח הבוקר ב"ידיעות אחרונות". באי כוחה של המפלגה טוענים כי להדלפה אחראי "גורם בעל נגישות למידע ביטחוני רגיש, ובעל אינטרס לנסות לפגוע בגנץ".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

נזכיר שבסביבתו של גנץ האשימו את נתניהו באחריות להדלפה, למרות שראש השב"כ ציין שלא עדכן את ראש הממשלה בנושא בגלל הבחירות. בעקבות זאת טענו בכחול לבן שההדלפה הגיעה מכיוון המוסד. בליכוד, בכל אופן, הכחישו בנחרצות את ההאשמות הללו.

בפנייה ליועמ"ש אין האשמה ישירה של נתניהו אלא רמיזות עבות בלבד. "קיימת שורה של אינדיקציות המוליכות את 'נתיב ההדלפה' ללשכה מסוימת מאוד בירושלים", נטען על פי הדיווח. בנוסף, מקפידים הפרקליטים לשים את המילה פריצה במירכאות. "הדלפה של אירוע בעל מאפיינים העלולים להיות ביטחוניים, מהווה פגיעה חמורה בביטחון המדינה", נכתב. "ככל שהדלפה זו נעשתה ממניע פוליטי, הרי שלפגיעה בביטחון המדינה נלווית הפרת אמונים בדרגה החמורה ביותר. קשה להעלות על הדעת אובדן דרך מוסרית מובהק יותר מאשר מצב בו ביטחון המדינה והגורמים הממלכתיים אמונים עליו משועבדים לטובת אינטרס פוליטי צר".

גנץ מגיב להאשמות בסוף השבוע (צילום: החדשות)
גנץ מגיב להאשמות בסוף השבוע | צילום: החדשות

בנוסף מבקשים בכחול לבן מהיועמ"ש להורות לראש הממשלה, הממונה על מערך הסייבר, "להימנע מעשיית שימוש אישי ופוליטי בגורמים הכפופים לו או במידע המונח לפניו".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
יבדוק? מנדלבליט | צילום: פלאש 90, חדשות

אתמול דווח בחדשות סוף השבוע כי גורם ביטחוני בכיר הבהיר כי בטלפון של גנץ, שנפרץ על ידי האירנים, לא נמצא מידע ביטחוני רגיש אלא פרטים מביכים בלבד. במקביל, בסוף השבוע דווח כי במערכת הביטחון לא מאמינים שגנץ עלול לעמוד תחת סחיטה בגין זאת.