המטען שהופרח מהרצועה
המטען שהופרח מהרצועה | צילום: בטחון אשכול, חדשות

טנק של צה"ל תקף הערב (ראשון) עמדת חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה להפרחת בלוני תבערה מעזה לישראל והשלכת מטענים. כשעה מאוחר יותר תקף צה"ל פעם נוספת בצפון הרצועה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הערב נפצע קל רועה צאן תושב הפזורה ממטען שנפל מבלון תבערה מחוץ ליישוב במועצה האזורית אשכול. הפצוע נכווה בידו מהמטען וטופל במקום. כוח משטרה הוזעק לזירה לאחר שאש התלקחה בעקבות התלקחות המטען.

במהלך השבת תקף חיל האוויר חוליית מחבלים שהפריחה בלוני נפץ בדרום רצועת עזה לעבר שטח ישראל. מקרים אלו באים על רקע עלייה במספר בלוני התבערה שמופרחים מרצועת עזה לאחר תקופה יחסית ארוכה של רגיעה.

השריפה מהבלון שנפל
השריפה מהבלון שנפל | צילום: בטחון אשכול, חדשות

בשבוע שעבר כלי טיס של צה"ל בכמה הזדמנויות חוליות שהפריחו בלוני תבערה בצפון ובדרום רצועת עזה לעבר שטח ישראל. במועצה מדגישים את ההנחיות - בכל מקרה של זיהוי בלון או חפץ חשוד, יש להתרחק, לא לגעת ולדווח לרבש"צ היישוב או למוקד המשטרה.

בתוך כך, צה"ל תקף הלילה שתי מטרות חמאס בדרום רצועת עזה זאת לאחר שאזעקת צבע אדום נשמעה במועצה האזורית אשכול. לאחר בדיקה, בדובר צה"ל מסרו כי האזעקה הופעלה כתוצאה ממטען שהושלך כחלק מהפרת סדר אלימה, שלא חצה את גדר המערכת.

ברצועת עזה התנהלו הלילה ואתמול הפרות סדר אלימות באופן חריג בסמוך לגדר. צה"ל מסר כי קולות הנפץ שנשמעים בעוטף עזה נגרמים על ידי מטענים שמושלכים על ידי מפרי הסדר ברצועה. מאוחר יותר בלילה כלי טיס של צה"ל תקף שתי עמדות תצפית של חמאס, בדרום רצועת עזה - "בתגובה לריבוי המטענים שנזרקו והתפוצצו במהלך הלילה".

אמש דיווחו כלי התקשורת ברצועה כי עשרות צעירים הגיעו לגדר, וכוחות צה"ל ירו לעברם והשתמשו נגדם בגז מדמיע. על פי הדיווחים, שלושה פלסטינים נפצעו מירי של כוחות צה"ל, אחד מהם באורח קשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו