דיווח: הרוג מאש צה"ל ליד בית לחם (צילום: התקשורת הפלסטינית, חדשות)
דיווח: הרוג מאש צה"ל ליד בית לחם | צילום: התקשורת הפלסטינית, חדשות

הירי הקטלני ליד בית לחם: אמש (רביעי) נהרג צעיר פלסטיני מאש צה"ל סמוך לבית לחם ונפצעו 3 נוספים. בכלי תקשורת פלסטיניים דווח כי הם נורו בתוך רכב, אך מתחקיר צה"ל עולה כי ההרוג נורה לאחר שיידה אבנים. עם זאת, לא ברור אם אכן התכוון לזרוק אבנים לעבר חיילים וכוחות צה"ל - או שמדובר בעימות בין תושבים פלסטינים.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"הבוקר התקיים תחקיר בראשות מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ערן ניב, ומפקד החטיבה המרחבית "עציון", אלוף-משנה דוד שפירא, באזור האירוע שהתרחש אמש בצומת אפרת ובכניסה לעיר בית לחם", נמסר מדובר צה"ל. "מהתחקיר עולה כי לוחם צה"ל ששמר בעמדה צבאית סמוך לצומת זיהה חשוד שיידה אבנים לעבר רכבים באזור, ופתח בנוהל מעצר חשוד שהסתיים בירי. כתוצאה מהירי נהרג החשוד ופלסטיני נוסף נפצע".

בנוגע לנסיבות האירוע, הדגישו בצה"ל כי "נבדקת אפשרות שמדובר בחיכוך בין פלסטינים שכלל יידוי אבנים. תחקור האירוע נמשך במקביל לפתיחת חקירת מצ"ח על-ידי המשטרה הצבאית". לפי הדיווחים ההרוג הוא תושב ואדי פוקין בן 26 ואשתו היא אחת הפצועות. בצה"ל מסרו בלילה שהירי בוצע בעקבות זריקת אבנים לעבר רכבים ישראלי, ושהפרטים יבדקו והתנהלות החיילים תתוחקר.

משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי ההרוג הוא אחמד גמאל מחמוד מנאסרה, בן 26, שנהרג לאחר שנורה ונפגע בחזהו, כתפו וידו. הוא פונה במצב אנוש, ומותו נקבע תוך זמן קצר. גופתו הועברה לבית החולים הממשלתי בבית ג'אלה. שלושת הפצועים באירוע הועברו לקבלת טיפול רפואי.

ארכיון (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
ארכיון | צילום: דובר צה"ל, חדשות

התקרית התרחשה במחסום אל-נשאש, בכניסה הדרומית לכפר אל-חאדר הסמוך לעיר בית לחם. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית Wafa, כוחות צה"ל פתחו באש לעבר המכונית שבה שהו מספר נוסעים. צה"ל פתח בתחקיר כדי לתחקר את נסיבות האירוע ולהבין אם החיילים פתחו בירי לעבר הרכב מכיוון שחשדו כי יושביו יידו לעברם אבנים ואם הם הגיבו באופן מוגזם כשהחליטו לפתוח באש לעבר הרכב.

מושל בית לחם, כאמל חמיד, גינה את הירי וטען כי מדובר ב"הוצאה להורג של גבר צעיר" והאשים את כוחות הכיבוש. המושל קרא לקהילה הבינלאומית להתערב באירוע.