לוחם נפצע בינוני בתאונת אימונים
לוחם נפצע בינוני בתאונת אימונים | צילום: דו"צ, חדשות

לוחם צה"ל נפצע הלילה (שלישי) מירי במהלך אימון בבסיס האימונים של חטיבת הצנחנים, כך הודיעו בדובר צה"ל. הפצוע, אחד הלוחמים בחטיבה, נפגע במהלך תרגיל פלוגתי שהתרחש סמוך לבסיס החטיבה במרכז הארץ. החייל פונה לבית החולים, ומצה"ל נמסר כי נסיבות האירוע בבדיקה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בצה"ל החלו בבדיקת נסיבות המקרה ונבדק מה גרם לפציעתו של החייל. נבחן האם מדובר ברשלנות של הכוחות בשטח, כמו חצייה של הלוחם את קו הירי או פליטת כדור של אחד הלוחמים. מבית החולים סורוקה נמסר כי החייל נותח בידו במהלך הלילה והוא מאושפז כעת במחלקה האורטופדית כשמצבו קל-בינוני. הוא צפוי לעבור ניתוח נוסף בימים הקרובים.

בתחילת חודש שעבר נהרג רב טוראי אביתר יוספי, לוחם בסיירת צנחנים, לאחר שנסחף בנחל במהלך תרגיל ניווט בצפון הארץ. במהלך האימון נפגעו שני חיילים נוספים שפונו במצב קל לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהם סובלים מהיפותרמיה.

מפקד פיקוד המרכז אלוף נדב פדן הורה על הקמת צוות מומחים בראשות מפקד חטיבת "עציוני", אל"מ אורן שמחה לבדיקת נסיבות האירוע. בעקבות התאונה, הורה מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, על עצירת כלל הניווטים בצה"ל. התאונה התרחשה במהלך סדרת אימונים מסכמים של גדוד הסיור של חטיבת צנחנים במהלכו נשלחים הלוחמים לניווטי בדד.

הלוחמים עברו תדרוך על פי הנוהל לפני היציאה, ולמרות מזג האוויר הוחלט לקיים את הניווט כמתוכנן. בנקודה מסוימת במהלך הניווט, התקבל דיווח שהנחל מוצף ואז הועברה הודעה בקשר אל החיילים כדי לכנס אותם יחד. לאחר כשעה אותר החייל במורד נחל חילזון כשהוא במצב אנוש. הכוחות ניסו לייצב את מצבו, אך כאמור נאלצו לקבוע את מותו.