ביים חטיפה והקפיץ את המערכת (צילום: רויטרס)
"זלזול בתושבי האזור", ארכיון | צילום: רויטרס

מזה כחודש סובלים תושבי עוטף עזה מבעיות קליטה קשות ברשת הסלולרית, ואתמול אף פורסם ב"החדשות" כי במהלך אירוע ביטחוני חריג, שהתברר בסופו של דבר כאירוע שווא, לא הצליחו תושבי אחד היישובים להזעיק את גורמי הביטחון. כעת, ראשי הרשויות בדרום מגיבים וזועמים על אוזלת היד של הרשויות בטיפול בבעיה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנו רואים את הזלזול בתושבי האזור בחומרה רבה", אמר ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני. "אנו מתקשים להאמין שהדבר היה מתאפשר לו היה קורה ביישובי המרכז". ירקוני ציין כי כבר קרוב לחודש מתריעים גורמים במועצה על כך שהתקשורת התקינה הכרחית באזור הרגיש מבחינה ביטחונית וכי התקלות פוגעות בחוסן האישי, המשפחתי והקהילתי של התושבים. עוד סיפר כי "השבוע קיימנו תרגיל חירום משותף עם הצבא ובעיות הסלולר האובייקטיביות המחישו את הסכנה הממשית להתמודדות עם אירועי חירום במועצה".

"סכנה בהתמודדות עם מצבי חירום", ארכיון (צילום: רויטרס)
"סכנה בהתמודדות עם מצבי חירום", ארכיון | צילום: רויטרס

ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' התייחס אף הוא לתקלה וציין כי תיקונה הכרחי בייחוד על מנת להתמודד עם מצבי חירום: "היה לנו אירוע באחד היישובים, אך היה קושי ביצירת קשר עם אנשי הרפואה והצוותים, יש להביא לפתרון מיידי".

"אני בטוח ומאמין שלצה"ל יש את היכולות והכלים לפתור את העניין ואנחנו מצפים שייפתר בהקדם", אמר ראש מועצת חוף אשקלון יאיר פרג'ון. לדבריו של תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, גורמים במערכת הביטחון ובמשרד התקשורת כבר הבהירו לו כי מקור הבעיה קשור לפעילות ביטחונית המתקיימת באזור וכי המצב ישוב לקדמותו בקרוב.