כוח מסתערבים של משמר הגבול עצרו היום (שישי) 3 מפרי סדר פלסטינים באבו דיס. במהלך הפרות הסדר בכפר התפרעו עשרות פלסטינים שהבעירו צמיגים, יידו אבנים ווזרקו בקבוקי תבערה לעבר הכוחות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד של הפרות הסדר באבו דיס ניתן לראות את הכוח המסוערב פועל ברחובות הכפר, נטמע בהפגנה ועוצר חשוד "על חם". אחד משלושת העצורים נתפס כשאחז בידו רוגטקה ויידה גולות לעבר הלוחמים. שלושת העצורים הועברו לחקירת גורמי הביטחון. בשעות הצהריים התעמתו כ-200 פלסטינים עם כוח צה"ל סמוך להתנחלות בית אל שבבנימין. בנוסף נרשמו עימותים גם באזור צפון רצועת עזה באזור בית חנון.

מעצר חשוד פלסטיני בידי מסתערבי מג"ב (צילום: דוברות מג"ב)
צילום: דוברות מג"ב

אתמול נהרגו שני פלסטינים בשתי תקריות שונות בשומרון וסמוך לגדר ברצועת עזה. פעילות צה"ל באזור שכם נמשכת כחלק מהמצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע בו נרצח רזיאל שבח ז"ל סמוך למאחז חוות גלעד. בשל הנוכחות הגבוהה, יש חשש לחיכוך מוגדל בין החיילים לאוכלוסייה האזרחית במקום.

בתוך כך שלוש אחיות פלסטיניות נעצרו אתמול בסמוך למערת המכפלה בחשד שתכננו לבצע פיגוע דקירה נגד כוחות הביטחון. הן נעצרו לאחר שהעלו את חשדם של לוחמי מג"ב בעמדת הבידוק. הלוחמים מצאו סכין על גופה של אחת החשודות וסכין נוספת בסמוך לעמדה.