תקיפה בעזה (צילום: רויטרס, חדשות)
"צה"ל תקף תשתית טרור מרכזית בעזה" | צילום: רויטרס, חדשות

חיל האוויר תקף הלילה (חמישי) "תשתית טרור מרכזית" ברצועת עזה, בתגובה לירי שלוש פצצות המרגמה לעבר ישראל, כך נמסר בהודעת הצבא. "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו לסיכול ניסיונות פגיעה בתושבי מדינת ישראל", נכתב. "אנו ערוכים ומוכנים למגוון תרחישים ונפעל מול כל ניסיון להפר את הריבונות הישראלית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התקיפה מגיעה בעקבות שלושת השיגורים שזוהו אתמול החל משעות הצהריים. בשעות הערב התפוצצה רקטה בשטח פתוח סמוך לאחד היישובים במועצה האזורית אשכול, שלא גרמה לנפגעים או לנזק. מוקדם יותר זוהו שני שיגורים מהרצועה לעבר שטחים פתוחים, ולכן לא הופעלה אזעקת צבע אדום. בסריקות של כוחות הביטחון לא אותרו נפילות. סמוך לשעה 20:30 תושבים דיווחו על ירי נוסף מעזה, אך בצה"ל הדגישו כי הם לא מכירים שום אירוע ירי נוסף.

3 שיגורים זוהו (צילום: רויטרס)
3 שיגורים זוהו | צילום: רויטרס

בשני המקרים הראשונים המערכת זיהתה איכונים של שיגורים לעבר ישראל, אך האזעקה לא הופעלה כי היא זיהתה שהרקטות הולכות ליפול בשטחים פתוחים. בפעם השלישית הופעלה אזעקת צבע אדום והרקטה פגעה בשטח פתוח ליד יישוב.

ראש מועצת אשכול גדי ירקוני התייחס לשגרת הירי ואמר כי "לצערנו, נערכנו לאפשרות לירי לכיווננו על רקע גילוי המנהרה, הקמת המכשול והכרזת טראמפ. אנחנו לא מוכנים שירי יהיה שגרת חיינו וסומכים על הצבא ועל הגורמים המדיניים שיפעלו בשיקול דעת ובאופן שיחזיר את ההרתעה ולא יגרור להסלמה מיותרת באזור. אנו ממשיכים בשגרת חיינו ואין שינוי בהנחיות.

נפילת רקטה במ.א. אשכול, השבוע (צילום: דוברות המשטרה)
נפילת הרקטה במ.א. אשכול, השבוע | צילום: דוברות המשטרה

ביום שישי האחרון שוגרו שלוש פצצות מרגמה מרצועת עזה לשטח ישראל - מערכת כיפת ברזל יירטה שתיים מהן, והשלישית פגעה במבנה באחד מיישובי המועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק. הירי בוצע בזמן שסמוך לגבול הרצועה נערך טקס לציון יום הולדתו של סמ"ר אורון שאול ז"ל. בעקבות הירי צה"ל תקף במשך יומיים מספר עמדות של חמאס בדרום הרצועה - והאשים את אירן בניסיון לגרום להסלמה.