שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הגיב היום (שבת) לקולות הקוראים לפתוח בוועדת חקירה על אירועי הירי בגבול הרצועה וביניהם מפלגת מרצ שפרסמה הודעה בה היא קוראת לחקירה עצמית. בחשבון הטוויטר שלו כתב השר כי "בזכות חיילינו חגגנו את ליל הסדר בביטחון. אינני מבין את מקהלת הצבועים שרוצים ועדת חקירה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הם התבלבלו וחשבו שהחמאס אירגן אתמול את פסטיבל וודסטוק ואנחנו צריכים לחלק להם פרחים", המשיך לתקוף ליברמן את אלו הקוראים לחקור את צה"ל. "חיילי צה"ל הדפו את פעילי הזרוע הצבאית של החמאס בנחישות ובמקצועיות בדיוק כפי שצופה מהם", כתב.

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הביע את הערכתו לחיילי צה"ל וכתב: "‏כל הכבוד לחיילינו ששומרים על גבולות המדינה ומאפשרים לאזרחי ישראל לחגוג את החג בשקט". עוד הוסיף כי "ישראל פועלת בתקיפות ובנחישות כדי להגן על ריבונותה וביטחון אזרחים".

שר הביטחון, ליברמן, ארכיון (צילום: AP)
"בזכות החיילים ליל הסדר עבר בביטחון" | צילום: AP

בהודעת מרצ שפורסמה מוקדם יותר יו"ר המפלגה, תמר זנדברג, כתבה: "התוצאות הקשות והעדויות המצולמות מחייבות בדיקה ישראלית עצמאית, לרבות בחינת הוראות הפתיחה באש וההתכוננות הצבאית והמדינית לאירועים". זנדברג הדגישה כי חקירת האירועים הם חובה ואינטרס על ישראל.

בעקבות העימותים יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, קרא לקהילה הבינלאומית להתערב ובמהלך הלילה התכנסה מועצת הביטחון של האו"ם לבקשת כווית לדיון חירום. בסיומו הכריז מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש כי יש לפתוח בחקירה עצמאית וגלויה בנושא ההרוגים והפצועים בהפגנה בעזה. "הוא גם שותף לאלו החוששים מפני כל מהלך שעשוי להוביל לאבדות נוספות, במיוחד של אזרחים תמימים", מסר דובר האו"ם.