מתיחות בדרום: מטוסי חיל האוויר תקפו הלילה (ראשון) ברצועת עזה והפציצו 10 מטרות נוספות של ארגון חמאס, בנוסף ל-8 שהופצצו אמש, ביניהן מנהרת טרור התקפית שנחפרה משכונת זיתון לעבר שטח ישראל, מתחם צבאי במרחב נצרים השייך ל"מערכים צבאיים ייחודיים" של הארגון, אתרים לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי במרחב חאן-יונס. כמו כן, הותקפו שתי עמדות תצפית באמצעות טנק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

תקיפות צה"ל בוצעה בתגובה לפיצוץ מטען החבלה בגבול עזה אתמול, בו נפצעו ארבעה חיילים ובהם 2 באורח קשה. במהלך הלילה נשמעו מספר אזעקות שווא בדרום הארץ. סמוך לשעה 02:30 בלילה הופעלה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול שבעוטף עזה.

מספר דקות לאחר מכן נשמעה האזעקה גם במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. לאחר מכן, בפעם השלישית, נשמעה אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ושוב במועצה האזורית שער הנגב. כ-5 דקות אחר כך, דובר צה"ל הודיע כי נשמעה אזעקה גם בעיר אשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון.

מארגון חמאס נמסר כי הם מטילים את האחריות להסלמה האחרונה ברצועת עזה על הכיבוש הישראלי. דובר הארגון, חאזם קאסים, טען בפני כלי תקשורת ערביים כי חמאס "לא מתכוון לוותר על חובתו להגן על העם בעזה". קאסים הוסיף: "ננהג באחריות כדי להדוף כל תוקפנות".

רקטה פגעה ישירות בבית מגורים בעוטף עזה; אין נפגעים

אמש, אחרי גל התקיפות הראשון של חיל האוויר הראשונות נשמעה אעזקה בכמה יישובים בעוטף עזה בעקבות שיגור רקטה מהרצועה. הרקטה פגעה ישירות בבית מגורים באחד מיישובי מועצת שער הנגב בזמן שבני המשפחה היו בבית, אך למרבה המזל לא התפוצצה ולא גרמה לנפגעים.

אדי פולונסקי, שכן של המשפחה שביתה נפגע מהרקטה, סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online: "היה צבע אדום ושמענו פיצוץ. לא תיארנו לעצמנו שזה נפל אצלנו. תמיד שומעים פיצוצים כשיש צבע אדום". על התחושות לאור האירועים האחרונים אמר כי "עד כמה שאני מבין הכל די בשליטה. נפתח החמ"ל הקיבוצי, ועדכנו אותנו".

הדגל שחובר למטען החבלה (צילום: מוקד הידיעות Global, חדשות)
הדגל שחובר למטען החבלה | צילום: מוקד הידיעות Global, חדשות

בדובר צה"ל הדגישו בעקבות פיצוץ מטען החבלה בגבול עזה כי "צה"ל רואה בחומרה רבה את הניסיון של ארגון הטרור חמאס לביצוע הפגנות עממיות וספונטניות לכאורה שנועדו להפוך את מרחב הגדר למרחב עימות ולבצע בו פעולות טרור שיביאו לערעור היציבות במרחב הרצועה. חמאס אחראי לאירוע והשלכותיו כמו גם לכל המתרחש ברצועת עזה וממנה, מעל ומתחת לקרקע".

צה"ל: חמאס מבצעים פעולות טרור שיביאו לערעור היציבות במרחב הרצועה

מתאם פעולות הממשלה בשטחים האלוף יואב (פולי) מרדכי פרסם פוסט בעמוד הפייסבוק של מתפ"ש בערבית שבו האשים את חמאס בניצול מצוקתם של תושבי עזה לטובת הפגנות המחאה היזומות שלו מול גדר הגבול.

עמדת התצפית שהותקפה
עמדת התצפית שהותקפה | צילום:

"ניצול חמאס את האוכלוסייה הסובלת מנותב לגדר כדי להסיט הכעס של הציבור כלפי הריבון שהינו החמאס. תושבי עזה תתעוררו!!", כתב. "אירוע הנחת הדגל על גדר הבטחון בעזה מעיד על פחדנות. ניצול ארגוני הטרור את האוכלוסייה ואת ההפגנות לביצוע פיגוע לא יעברו לסדר היום, וצה"ל יגיב בעוצמה".

ארבעה חיילים נפצעו בתקרית (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
המחבלים תלו דגל כדי למשוך את צה"ל | צילום: דוברות מד"א, חדשות

אתמול נפצעו ארבעה לוחמי צה"ל, שניים קשה ושניים בינוני, בפיצוץ מטען חבלה שהופעל לעבר סיור שנע באזור גדר הגבול בדרום רצועת עזה, סמוך לקיבוץ עין השלושה. החיילים הפצועים פונו במסוקים לבית החולים סורוקה בבאר שבע לקבלת טיפול והודעה נמסרה למשפחותיהם. בתגובה, טנקים של צה"ל ירו ופגעו בעמדת תצפית של הג'יהאד האסלאמי שניצבת מול הנקודה בה התפוצץ המטען.