#חיזבאללה: "הפלת המטוס הישראלי - תחילת עידן אסטרטגי חדש"
#בכיר בחיל האוויר בתדרוך: "פגענו משמעותית במערך ההגנה הסורי"
# בכיר אירני: עידן התקיפות הישראליות בסוריה נגמר
# אירן: המל"ט שלנו לא חדר לשטח ישראל
# רה"מ מקיים התייעצות ביטחונית בקריה
# צה"ל תקף סוללות ומתקנים בסוריה
# שרידי טילי נ"מ סורים אותרו בגליל, בלבנון ובירדן
# טייס במצב קשה ונוסף במצב קל מפגיעת נ"מ סורי
# צה"ל הפיל מל"ט אירני שחדר לשטח ישראל

היום (שבת), בשעה 04:30 לפנות בוקר, יורט מטוס אירני ללא טייס שחצה את הגבול לישראל. בעקבות האירוע החריג, שלא אירע מאז מלחמת לבנון הראשונה, תקפו מטוסים של חיל האוויר הישראלי את שדה התעופה ממנו יצא המל"ט - בסיס T4 באזור תדמור - והשביתו אותו. במהלך התקיפה נורה טיל נ"מ סורי, ככל הנראה מסוג SA17, נגד מטוס סופה F16 של חיל האוויר. הוא ננעל עליו, והמטוס ננטש מעל שטח ישראל: שני הטייסים צנחו באזור מצפה עדי, אחד מהם נפצע קשה והשני קל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשעה 11:00 יצא חיל האוויר לגל תקיפות נוסף במרחב דמשק, והשמיד סוללות נ"מ.  מאז משמיעים בכירים בסוריה ובאירן איומים כלפי ישראל - במידה ותחליט לחזור ולתקוף. אירן הבהירה כי "המל"טים שהותקפו שימשו לאיסוף מודיעין על ארגוני הטרור ובכלל זה דאע"ש. טענת האויב כי המל"ט נכנס למרחב האווירי שלו היא שקר גס ומגוחך".

בעקבות האירועים משרד החוץ הרוסי פרסם הודעה לפיה מוסקבה מודאגת מאוד מפני התקיפות האחרונות וההתפתחויות בסוריה. בהודעה שפרסם המשרד נכללה קריאה לכל הצדדים להפגין איפוק ולהימנע מהסלמה. עוד נמסר כי על מדינות האזור לכבד את הריבונות הסורית ואת עצמאותה הטריטוריאלית.

אירן: "עידן התקיפות הישראליות בסוריה נגמר"

הקואליציה של אסד ואירן שיגרה הבוקר הודעה לוחמנית בה היא מאיימת: "כל תקיפה ציונית חדשה תגרור תגובה קשה". עם זאת, הקואליציה הבהירה: "איננו מאמינים שהאירועים יתפתחו למלחמה אזורית". בכיר אירני הוסיף בריאיון לרשת אל-ג'זירה כי "עידן התקיפות הישראליות בסוריה נגמר".

בהודעה שפורסמה ברשת אלמיאדין, הכחישה הקואליציה כי לדברי האירנים, סוריה פעלה מתוך הגנה עצמית ובאופן מוצדק - והנוכחות האירנית בסוריה היא "למטרות ייעוץ בלבד".

סגן מפקד משמרות המהפכה האירנית סירב להתייחס ליירוט המל"ט האירני ולהשיב לשאלות עיתונאים בנושא, כך דווח בסוכנות הידיעות האירנית "טנזים". אולם, הגנרל חוסיין סלאמי שיגר הודעת אזהרה לעבר ישראל: "אירן מסוגלת להרוס את כל הבסיסים האירניים באזור ולגרום לגיהנום עבור המשטר הציוני".

בסוריה הדגישו את זכותם להגן על שטחם וטענו כי טילי הנ"מ ששיגרו פגעו ביותר מכלי טיס ישראל אחד, הודעה שלא אושרה בישראל. "בשחר יום שבת פתח האויב הישראלי במתקפת עוינות חדשה כנגד אחד מבסיסי הצבא במרכז המדינה", צוטט בכיר בצבא סוריה בסוכנות הידיעות SANA. "ההגנה האווירית הגיבה לתוקפנות ופגעה ביותר מכלי טיס אחד".