ראש הממשלה נתניהו אומר הערב (רביעי) כי הוא מחויב לתפיסת מבצעי פיגוע הירי בחוות גלעד שבשומרון בו נרצח הרב רזיאל שבח ז"ל. "דיברתי היום עם ראש השב"כ" שעידכן אותי לגבי החקירה המאומצת שנעשית בעניין הפיגוע הרצחני של אתמול", אמר באירוע השנתי לכתבים הזרים. "אין לי שום ספק שזו רק שאלה של זמן - אני מקווה שלא הרבה זמן - עד שנגיע למרצחים. אנחנו מחויבים לזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך האירוע פנה ראש הממשלה לכתבים, שהגיעו לאירוע השנתי לציון תחילת השנה האזרחית, ושאל אותם: "כמה מכם דיווחו בסיפור הפיגוע על הכסף שמשלם עבאס למחבלים? כמה מכלי התקשורת שלכם קראו בשנה האחרונה לשלטון האיראני 'מתון'?".

נתניהו אף החמיא לשגריר ארצות הברית בישראל "שצייץ את האמת בצורה ישירה ופשוטה, ואני חושב שהוא אמר כמה דברים חשובים. הדבר החשוב הוא שממשלתו של אבו מאזן תומכת ברוצחים כמו זה שרצח אב לששה. אנשים כאלה שיושבים אצלנו בכלא מקבלים 355 מיליון דולר בשנה, הם ובני משפחותיהם, מהרשות הפלסטינית".

פעילות צה"ל סמוך לחוות גלעד, בשבוע שעבר (צילום: דובר צה"ל)
כוחות צה"ל תוגברו באזור הפיגוע | צילום: דובר צה"ל

בצה"ל חוששים כי החוליה החמושה שגבתה את חייו של הרב שבח תנסה להוציא לפועל פיגוע נוסף טרם תיתפס. משכך, בצה"ל מתגברים את הכוחות באזור - וכן כמענה לקולות משולי המשתתפים בלוויה שקראו קריאות לנקמה במהלכה, במטרה למנוע חיכוכים.

מוקדם יותר היום הובא למנוחות הרב רזיאל, בן 35 במותו, שהותיר אחריו אלמנה ושישה ילדים. הוא היה מתנדב בחלקת הרפואה של המועצה האזורית שומרון, רב, מוהל וכונן במד"א. ביישוב סיפרו שהיה דמות בולטת והיה מעביר שיעורים לילדים ביישוב.

הלווית הרב רזיאל שבח בחוות גלעד (צילום: החדשות)
מאות הגיעו להלוויה | צילום: החדשות

יהושע גלברד, מנהל ישיבת "רועה ישראל" ביישוב יצהר בה לימד הרב רזיאל, ספד לו. "הרב רזיאל היה שילוב מיוחד של תלמיד חכם ועובד השם, שלמד תורה בהתמדה מתוך חיות ושמחה, והאיר פנים לכל הסובבים אותו", סיפר גלברד. "לצד לימוד התורה הוא היה חבר טוב ואיש מעשה שבאופן טבעי הלך להתנדב בהצלת חיים במסגרת מד"א וגם התנדב בחברת קדישא. האבדה הזו בלתי נתפסת".