רקטה שנפלה הבוקר בדרום (צילום: דוברות המשטרה)
רקטה שנפלה הבוקר בדרום | צילום: דוברות המשטרה

שתי רקטות שנורו הבוקר (שני) משטח סיני לעבר ישראל התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. באזור לא הופעלה אזעקת צבע אדום משום שהמערכת זיהתה שהשיגור בוצע לעבר שטח פתוח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ממשטרת ממחוז נגב נמסר כי "לפני זמן קצר דווח על שתי נפילות רקטות בשטח פתוח סמוך ליישוב נווה בפתחת שלום. כוח חבלה של משטרת ישראל זיהה זירה אחת וכרגע בדרכו לזירה השנייה".

ירי הרקטות מגיע על רקע הפרסום אמש בכלי תקשורת המזוהים עם דאע"ש שדיווחו כי מל"ט של חיל האוויר הישראלי תקף שלשום את חוליה של הארגון בסיני. על פי הדיווח, חמשת חברי החוליה נהרגו בתקיפה. סוכנות הידיעות של דאע"ש פרסמה כי מכונית בה נסעו אנשי הארגון הופצצה מהאוויר באזור רפיח המצרית, בגבול שבין חצי האי סיני ורצועת עזה. בהודעה נטען כי החוליה התכוונה לשגר טילים לעבר ישראל.

לפני 10 ימים לקח ארגון דאע"ש אחריות על ירי מטח הרקטות מסיני לאילת. בסך הכל זוהו אז ארבעה שיגורים מכיוון חצי האי סיני - שלוש מהרקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל ורקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח.  לאחר השיגור כתבו כלי תקשורת המזוהים עם תומכי דאע"ש בעזה ובסיני כי "מטח של רקטות שוגר מסיני וכתש את העיר אום רשראש (אילת) הכבושה. יבורכו הידיים של הגיבורים".