חשד לפיגוע דקירה באשקלון: חייל נדקר ונפצע קל הבוקר (ראשון) סמוך לתחנה המרכזית בעיר בידי נתין זר מסודן המתגורר בעיר, שניסה לחטוף את נשקו ואז נמלט מהמקום. כוחות הביטחון פתחו במרדף אחריו בסיומו הצליחו לירות בו ולנטרלו. המשטרה פתחה בחקירה ובודקת האם הרקע הוא לאומני או פלילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסביבות השעה 8:20 התקבל דיווח במשטרה על דקירת חייל בצומת נאות אשקלון, סמוך לתחנת האוטובוס, על ידי חשוד שנמלט רגלית. חייל אחר שהיה במקום הבחין בנעשה, נטל את נשקו של הפצוע והחל במרדף אחר הדוקר. ברחוב החסידה הצליח החייל לצמצם טווח אל החשוד, ירה בו וניטרל אותו. החשוד הסודני, גבר בן 32 שיצא ממתקן חולות במאי האחרון, פונה לבית החולים ברזילי במצב קשה, וכעבור מספר שעות הוא מת מפצעיו.

לדברי מפקד משטרת אשקלון, המשטרה חושדת שהדקירה נעשתה על רקע לאומני, שכן החשוד מלמל מילים בערבית לפני מותו. "התנהגותו, מיקום התקיפה, הבריחה, המתקפה נגד חייל - כל אלה מסתכמים לכדי העובדה שמדובר במתקפה על רקע לאומני", הסביר המפקד, שמעון פורטל. עוד הבהיר כי לדוקר לא הייתה היכרות מוקדמת עם החייל ולא שוחח עמו לפני התקיפה - דבר המחזק את ההערכה.

חייל צה"ל נפצע קל, הדוקר חוסל (צילום: עד ראייה)
כוחות גדולים של משטרה ומד"א הוזעקו | צילום: עד ראייה

פרמדיק מד"א אריאל פלאוט, שטיפל בחייל הפצוע, סיפר: "היינו בנסיעה כשלפתע אזרחים סימנו לנו לעצור. הבחנו בצעיר כבן 20 יושב על ספסל בהכרה מלאה עם מספר פצעי דקירה בפלג גופו העליון. העלנו אותו לאמבולנס והענקנו לו טיפול רפואי תוך פינוי לבית החולים. מצבו היה קל והוא שוחח איתנו בדרך".

כוחות משטרה רבים שהוזעקו למקום החלו בסריקות נרחבות אחר חשודים נוספים ובתשאול וחקירה של נסיבות האירוע. בשלב זה מסתמן כי הרקע למעשה הינו לאומני. הרחוב שבו בוצע הפיגוע - שדרות בן גוריון - הוא רחוב מרכזי באשקלון בו ישנה תנועה ערה בשעות הבוקר, במיוחד בימי ראשון בהם חיילים רבים נמצאים בדרך לבסיסים.

זירת הפיגוע באשקלון (צילום: עד ראייה)
הדוקר נורה ונוטרל | צילום: עד ראייה

אתמול נדקרה אישה בת 65 בצווארה בזמן שביצעה קניות בשוק ביישוב הבדואי רהט שבנגב. האישה פונתה במצב בינוני לבית החולים. במשטרה מעריכים כי האירוע התרחש על רקע לאומני. מעדויות שנאספו בזירת האירוע עולה כי האישה, המתגוררת באחד מהיישובים הסמוכים לרהט, הגיעה לשוק המקומי יחד עם בני משפחתה. היא נדקרה על ידי צעיר ערבי בן 20 שהצליח להימלט זמן קצר לאחר האירוע.

ביום חמישי האחרון נפצע מאבטח קל בתחנה המרכזית ברמלה, לאחר ששתי נערות בנות 13, תלמידות כיתה ח' בעיר, דקרו אותו בסכינים ששלפו מילקוטיהן. הנערות נתפסו ונעצרו על ידי כוחות במקום, ומחקירה עלה כי המניע למעשה היה לאומני.