בזמן הלוויית הנרצחת בעתניאל, פיגוע דקירה נוסף בתוך יישוב ביהודה ושומרון: אישה בהיריון, בשנות ה-30 לחייה, הותקפה על ידי מחבל בן 17 חמוש בסכין שדקר אותה בכתפה ביישוב תקוע בגוש עציון. היא נפצעה בינוני ופונתה לקבלת טיפול בבית החולים. תושב המקום פתח באש לעבר המחבל ונטרל אותו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי המחבל דקר את האישה, מיכל פרומן, ליד מחסן בגדים ביישוב ואז נורה על ידי אזרח חמוש שהיה בסמוך, ונפצע אנושות. הוא פונה באמבולנס צבאי לקבלת טיפול בבית החולים, כשהוא מחוסר הכרה ומצבו מוגדר קשה.

היישוב תקוע, ארכיון (צילום: TPS, חדשות)
המחבל חוסל ע"י תושב המקום | צילום: TPS, חדשות

צוותי מד"א שהגיעו למקום פינו את פרומן לבית החולים שערי צדק בירושלים במצב בינוני ויציב. פאראמדיק מד"א יוני סילמן, שהגיע לזירה, סיפר: "באחד מרחובות היישוב בתוך רכב ראינו אישה כבת 30 יושבת כשהיא בהכרה מלאה לאחר שנדקרה ברחוב ואנשים הכניסו אותה לרכב. היא סבלה מפצע דקירה בפלג גופה העליון. העלנו אותה לאמבולנס ותוך כדי פינוי לבית החולים הענקנו לה טיפול רפואי".

מבית החולים שערי צדק נמסר כי פרומן, שנמצאת בחודש הרביעי להיריונה טופלה במרכז הטראומה והועברה לאשפוז במחלקה לכירורגיה לב חזה. היא עוברת בדיקות כדי לקבוע שלא נגרמה כל פגיעה לעובר.

מיכל היא כלתו של הרב מנחם פרומן ז"ל מתקוע, שהלך לעולמו במרס 2013 והיה אחד הקולות הבולטים בקרב הציונות הדתית שקרא לדו קיום והידברות עם פלסטינים ועם תושבי הכפרים בגוש עציון.

זהאזור בו אירע הפיגוע
זהאזור בו אירע הפיגוע | צילום:

בעקבות הפיגוע הנחה מפקד חטיבת עציון אל"מ רומן גופמן להוציא באופן מיידי את כל הפועלים הפלסטינים מהיישובים בגוש עציון, לרבות חנויות ובתי עסק.

הפיגוע הבוקר מתרחש בשעה שעשרות חברים ובני משפחה מלווים את דפנה מאיר ז"ל, שנרצחה אתמול על ידי מחבל בפתח ביתה בעתניאל, בדרכה האחרונה. מאיר בת ה-38, אם לשישה ילדים, נרצחה לעיני בתה. המחבל נמלט ומותה של מאיר נקבע לאחר זמן קצר. כוחות הביטחון פתחו בסריקות נרחבות אחר הרוצח.

דפנה מאיר ז"ל
דפנה מאיר ז"ל | צילום:

מחקירת האירוע עולה כי המחבל הצליח להיכנס לביתה של מאיר כשהוא חמוש בסכין, ודקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון לעיני בתה בת ה-15. על פי התיאורים שמסרה הבת, מאיר ניסתה להיאבק במחבל, וככל הנראה זעקותיה גרמו לו להסתלק מהמקום מבלי לנסות לפגוע גם בה.