מאות בני משפחה וחברים ליוו אחר הצהריים (רביעי) למנוחות את אמיר מימוני ז"ל, לוחם שירות הביטחון הכללי שנהרג אמש מאש כוחותינו במהלך פעילות מבצעית סמוך לגבול רצועת עזה. בין המשתתפים בהלוויה בבית העלמין במושב נגה היה גם ראש השב"כ יורם כהן שספד לאמיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אמיר היקר, בלב כואב ובדמע אני נושא דברים לזכרך בשם עובדי השירות", אמר כהן בהלוויה. "התפתחות מבצעית טראגית שאירעה אמש במהלך המבצע בשטח הובילה לתובנה שונה באשר לתמונת המצב ולהתפתחות מיידיות האיום. עקב זאת, לוחם עמית משב"כ טעה בזיהוי, ביצע ירי לעברו של אמיר ופגע בו. כל הניסיונות להצילו עלו בתוהו".

"התקלה המבצעית נחקרת בשעות אלה ותתוחקר באופן יסודי בכל הרמות בארגון על מנת להימנע מכשלים דומים בעתיד, הדגיש כהן, שהתייחס בהספד לפעילות שבה מצא אמיר את מותו. "הייתה זו עוד פעילות מבצעית נדרשת ומורכבת שבה נטלת חלק כלוחם וכמפקד, מתוך תחושת שליחות ותרומה לביטחון העם והמדינה".

"התקלה תתוחקר ביסודיות". יורם כהן (צילום: תקשורת שב"כ)
"התקלה תתוחקר ביסודיות". יורם כהן | צילום: תקשורת שב"כ
אמיר מימוני ז"ל
אמיר מימוני ז"ל | צילום:

"בכל התנהלותך ובמעשיך הפגנת אחריות, רצינות, השקעה, שיפור מתמיד במקצוענות וחניכה איכותית של מאבטחים-לוחמים חדשים", הוסיף. "כל האמור אינו מקהה את כאבנו על אובדנו של אמיר, כה צעיר, עוד טרם שהקים משפחה. נעשה כל שניתן על מנת להקל ולו במעט על סבלכם, אך לא נוכל למלא את החלל הגדול שיצר אמיר עם לכתו".