ארכיון
שיגור רקטה מעזה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

ארגוני הטרור הפלסטינים ברצועת עזה ממשיכים כל העת בניסיונות להגדיל את טווח הרקטות שברשותם, והבוקר (שני) ביצעו סדרת ניסויים ברקטות חדשות שנמצאות בפיתוח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הניסוי שוגר מטח של עשר רקטות מחורבות גוש קטיף לעבר הים. מדובר בהמשך ישיר לניסויים הרבים שמבצעים ארגוני הטרור לכל אורך התקופה האחרונה, אך מטח כזה הוא חריג. מאז סיום מבצע "צוק איתן" נורו 70 רקטות במסגרת הניסויים.

הפלסטינים מנסים לשפר את טווח הרקטות, אך יש להם קושי לקבל אספקה מחוץ לעזה ולכן הם מייצרים בעצמם את חומרי הנפץ. זאת סיבה נוספת לניסויים הרבים שהם מבצעים.

נפילת רקטה
נפילת רקטה, ארכיון | צילום: חדשות 2

לפני כחודש נשמעה אזעקת צבע אדום במספר יישובים בתחומי המועצה האזורית אשכול, בהם חולית וסופה. רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בתחומי המועצה, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

בתום מספר שעות של סריקות איתרו כוחות צה"ל את שרידי הרקטה בשטח פתוח מחוץ לאחד היישובים באשכול. זמן קצר לאחר הירי מתח ראש מועצת אשכול חיים ילין ביקורת על התנהלות הממשלה. "מי שחשב שהרתעה צה"לית זה הפתרון לשקט בעוטף עזה, לא מבין שמלחמות מוכרעות על ידי מדינאים, שבאומץ מביאים שקט וביטחון", אמר.

"אחרי צוק איתן הייתה למדינה הזדמנות בלתי רגילה להביא להסדר ארוך טווח", הוא הוסיף. "במקום זה אנו מוצאים את עצמנו עם שעון מתקתק לקראת ההסלמה והמלחמה הבאה".  

עוד לפני כן דווח כי ארגון חמאס החל בשיקום מערך המנהרות ההתקפיות שלו שהותקף על ידי צה"ל במהלך מבצע "צוק איתן". ב"קול ישראל" דווח מפי מקורות פלסטינים כי לאחרונה החלו לזלוג חומרי בנייה ומלט המיועדים לשיקום רצועת עזה - לידי ארגון חמאס. עם זאת הדגישו הגורמים כי מרבית חומרי הבנייה מגיעים ליעדם, כלומר לשיקום תשתיות ומבנים אזרחיים שנהרסו במהלך המבצע.