חוסל. ג'יהאד מורנייה (צילום: AP)
חוסל. ג'יהאד מורנייה | צילום: AP

ביום שאחרי התקיפה בה חוסלו בכירים בחיזבאללה ובהם בנו של עימאד מורנייה, בארגון הטרור החליטו להגיב: מקורות המקורבים לחיזבאללה אמרו הבוקר (שני) לעיתון הלבנוני "אל אח'באר", הידוע בתמיכתו בארגון, כי התקבלה החלטה עקרונית להגיב על התקיפה אתמול בסוריה - דרך דרום לבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי אותם מקורות, ההחלטה להגיב מקובלת על ציר ההתנגדות המשותף של אירן, סוריה וחיזבאללה. לדבריהם, תקיפת צה"ל אתמול לא תחליש את פעילות הארגון בגולן ולא תנתק בין זירות הפעילות של חיזבאללה - מראש הנקרה ועד לסוריה. לטענת הגורמים, הפעולה של ישראל גם לא תמנע מלוחמי הארגון לפלוש לגליל בעימות הבא עם צה"ל.

חוסל. מוחמד עיסא
חוסל. מוחמד עיסא | צילום:בתוך כך, גינה הבוקר בחריפות שר החוץ האירני מוחמד זריף את התקיפה בסוריה אתמול. "אנו מגנים את פעולותיו של המשטר הציוני ואת כל פעולות הטרור", אמר זריף לכלי תקשורת בארצו. "המדיניות של ישראל כלפי אנשי ההתנגדות של חיזבאללה ידועה בתור כזו של מדינת טרור".

הבן שחוסל: "טרוריסט חסר מעצורים"

לאחר חיסולו של ג'יהאד מורנייה, בנו של קצין המבצעים של חיזבאללה שחוסל ב-2008, מתבררים פרטים נוספים אודות פועלו של הבן: גורמי מודיעין במערב שעקבו אחר פעילותו של מורנייה בתקופה האחרונה אומרים שפעל להוציא פיגועים נגד ישראל ברמת הגולן וכינו אותו "טרוריסט חסר מעצרים".

מורנייה הבן עם נסראללה
מורנייה הבן עם נסראללה | צילום:על פי אותם גורמים, ג'יהאד מורנייה עמד בראש תשתית טרור "נרחבת ועמוקה" בחסות אירנית, תשתית שכבר פעלה נגד ישראל בעבר ברמת הגולן. על פי החשד, מורנייה תכנן פיגועים קשים נוספים נגד ישראל ברמה, שכוללים ירי רקטות, חדירות, מטענים וירי טילי נ"ט.

בתוך כך נודע כי כוחות צה"ל בצפון נוקטים בשורת פעולות במסגרת אפשרות שארגון הטרור הלבנוני יגיב לתקיפה הישראלית - בין אם על ידי ירי רקטות ובין אם בדרך אחרת.

"זו הייתה מכה שקשה מאוד להכיל", נמסר אתמול בהודעה מיוחדת מטעם חיזבאללה. בתוך כך, דיווחה סוכנות הידיעות הטורקית שחיזבאללה העלה כוננות לאורך כל הגבול עם ישראל. עם זאת, גורמים בדרום לבנון אומרים שלידיעה אין כל סימן של ממש בשטח.