נותר בחוץ. שלמה מעוז
ממשיך לעורר מחלוקת, מעוז | צילום: חדשות 2

הרכש החדש של ראש הממשלה נתניהו, הכלכלן שלמה מעוז, שפוטר לפני כשנה מבית ההשקעות "אקסלנס נשואה" בעקבות התבטאויות על רקע עדתי, ממשיך לספק אמירות מעוררות מחלוקת. "עניין יוקר המחיה זה אגדה אורבנית", הוא טוען בריאיון לגלובס. "האליטה האשכנזית ממשיכה לשלוט בבית המשפט העליון ובאוניברסיטאות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעוז משבח את ההתנהלות הכלכלית של ראש הממשלה נתניהו. "אני חושב שנתניהו עשה עבודה נפלאה - בניגוד לאלה שעסוקים כל הזמן בהשמצות", הבהיר מעוז. "אני יכול להוכיח חד וברור שהכול השמצות. אנחנו בין 7-8 המשקים החזקים בעולם, ורק משק חזק מאוד יכול לעזור לעניים, מסכנים שלא יכולים לעבוד או קשה להם לעבוד, לנכים, לעולים חדשים".

"אטפל באליטה האוסטרו-הונגרית השולטת באוניברסיטאות ובביהמ"ש העליון"

הפרופסור לכלכלה שהודיע בסוף השבוע על הצטרפותו לליכוד, מספר על חוויותיו הראשונות בתור פוליטיקאי. "הייתי המום מקבל הפנים החמה", מספר מעוז. "בחיים לא לחצתי כל כך הרבה ידיים, ראיתי תמיכה של מאות אנשים ואולי רק שני מתנגדים".

מעוז פוטר מבית ההשקעות בו עבד, לאחר שטען כי קיימת "שליטה אשכנזית בבנק לאומי", לא שינה את דעותיו בנושא ואף המשיך להשמיע אותן. "‎‏האליטה השולטת, האוסטרו-הונגרית, שולטת בבית המשפט העליון. באוניברסיטאות. תבדקו כמה מרצים יש, מאיזה מוצא. הממצאים מדהימים", הדגיש מעוז.