פרישתו של אהוד ברק מהעבודה נכנסת לפסים מעשיים: שר החקלאות שלום שמחון ייצג הלילה את סיעת "עצמאות" בראשות אהוד ברק במו"מ הקואליציוני עם הליכוד, במטרה לקבל מספר רב ככל היותר של תיקים בממשלתו של בנימין נתניהו.

על פי ההסכם שהתגבש בין הצדדים, תזכה הסיעה החדשה למספר חסר תקדים של תיקים, כשלמעשה80% מחבריה ישמשו כשרים: שר החקלאות שלום שמחון יתמנה לשר התמ"ת במקום בנימין (פואד) בן-אליעזר; ח"כ אורית נוקד תחליף את שמחון בתפקיד שרת החקלאות; ומתן וילנאי ימונה ככל הנראה לשר בלי תיק במשרד הביטחון האחראי על מוכנות העורף. משרד המיעוטים בראשו עמד אבישי ברוורמן יהפוך לחטיבה במשרדו החדש של וילנאי.

ח"כ הטרייה עינת וילף תמונה ליו"ר הסיעה החדשה. בנוסף תהיה וילף יו"ר ועדת הקליטה של הכנסת  החל ממושב החורף, וליו"ר וועדת החינוך החל מהשליש השלישי של הכנסת. 
 
הישג נוסף לשמחון הוא הסכמת הליכוד לתמוך במועמד סיעת "עצמאות" לתפקיד יו"ר קרן קיימת לישראל - תפקיד בו מעוניין שמחון עצמו. אם וכאשר שמחון ייבחר ליו"ר קק"ל ויפרוש מהכנסת - יכנס ח"כ חדש מרשימת העבודה המקורית לכנסת, והוא יצטרך להכריע אם להצטרף לסיעתו של ברק או למה שנשאר מסיעת העבודה.

המינויים החדשים יובאו בהמשך היום לאישור הממשלה ולאחר מכן יושבעו השרים החדשים במליאת הכנסת.

בדרך לפילוג נוסף בעבודה

אחרי שנותרה עם שמונה ח"כים בלבד, היום צפויה לפרוש ממפלגת העבודה גם קבוצת ארבעת ה"מורדים": עמיר פרץ, ראלב מג'אדלה, דניאל בן סימון ואיתן כבל. בכך יישארו במפלגת העבודה המקורית ארבעה חברים בלבד - כאשר שלושה מהם מתכוונים להתמודד על ראשות המפלגה.

נכון לעכשיו , ם בקרב ארבעת חברי הכנסת שבחרו להישאר במפלגה ישנה מחלוקת: האם למנות את ותיק המפלגה פואד בן-אליעזר ליו"ר זמני, או ללכת לבחירות מקדימות לתפקיד יו"ר קבוע. כבר אתמול הודיעו השרים לשעבר ח"כ יצחק הרצוג וח"כ אבישי ברוורמן על כוונתם להתמודד לתפקיד יו"ר המפלגה, בעוד שפואד הצהיר כי יקבל כל החלטה או מינוי שיוטל עליו על ידי מוסדות המפלגה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

אהוד ברק פורש מסיעת העבודה

היום שאחרי: פואד יו"ר זמני או בחירות מהירות?

כך תפרו נתניהו וברק את פירוק מפלגת העבודה

פרשנות: כיצד ישתנה הנוף הפוליטי?

לאן נעלם הביטחון של "החייל הגיבור"?