המיזוג בין ישראל ביתנו לבין הליכוד יוצא לדרך: במסיבת עיתונאים מיוחדת, הכריזו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן על התמודדות משותפת בבחירות הקרובות - ברשימה שתשא את השם "הליכוד ביתנו". את האירוע העברנו בשידור חי כאן, בחדשות 2 באינטרנט.

הליכוד וישראל ביתנו מתאחדות - סיקור מיוחד:

איחוד בין הליכוד לישראל ביתנו

התנגדות בליכוד: ההסכם יחסל אותנו

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הליכוד וישראל ביתנו ירוצו יחד ברשימה משותפת לכנסת הבאה – בפתק אחד", אמר נתניהו בפתח דבריו. "אנחנו נבקש יחד מנדט מהציבור כדי להנהיג בעוצמה את מדינת ישראל בשנים הבאות. זה יחזק מאוד את הממשלה ואת העומד בראשה, ולכן זה יחזק מאוד את המדינה".

נתניהו הביע תקווה "לזכות שוב באמון הציבור ולקבל מאזרחי ישראל מנדט ברור שיאפשר להתמקד בעיקר ולא בתפל. מנדט כזה יאפשר לממשלה להפנות את מרב מאמציה ותשומת לבה למשימות החשובות שלפנינו".

"לטובת עתידה של מדינת ישראל"

בסיום דבריו אמר ראש הממשלה: "אני מבקש להודות לשר החוץ אביגדור ליברמן שהניח בצד שיקולים שוליים וגייס את הכוחות לטובת עתידה של מדינת ישראל".

באשר למצב ביום שאחרי הבחירות אמר נתניהו: "הניסיון לימד אותי שקואליציה רחבה, בלי רצון לשותפות אמיתית, אינה ערובה ליציבות ולמשילות. לישראל עדיפה קואליציה חזקה שנשענת על רשימה אחת גדולה ומלוכדת, שמבוססת על שותפות אמיתית".

בנאומו הבליט נתניהו כי החשיבות שהוא רואה בצורך "לחולל את התיקונים הכלכליים והחברתיים שעם ישראל מצפה להם - ובצדק. בראש ובראשונה: להפחית את יוקר המחייה. אחרי שהצלחנו לייצב את כלכלת ישראל מול המשבר הכלכלי העולמי, נוכל להמשיך בכל העוצמה ולהתמקד בהפחתת יוקר המחייה. זה הזמן לייצר עוצמה מול אויבינו ואחדות בתוכנו".

"נעמוד בכל הציפיות של הציבור"

אחרי נתניהו, נשא את דבריו ליברמן. "שתי המפלגות - הליכוד וישראל ביתנו - אפשרו ביחד לקואליציה ולממשלה לתפקד במשך כמעט ארבע שנים בצורה יוצאת מן הכלל. היו עליות ומורדות, אך יחד עם זאת – לאף אחד אין ספק שזו הייתה הקואליציה הכי יציבה בשנים האחרונות, אולי מאז 1948", אמר.

נוסף על כך, הוא אמר: "דיברנו הרבה על שינוי שיטת הממשל ועל רפורמה שלטונית - והיא מתחילה היום. איחוד הכוחות של הליכוד וישראל ביתנו הוא שילוב של ניסיון, עוצמה ואחדות - וזה מה שמצפים לו היום אזרחי ישראל. בין כל האלטרנטיבות, בחרנו את האופציה הממלכתית של האחריות הלאומית".

ליברמן הביע ביטחון בכך ש"נעמוד בכל הציפיות שבזה הרגע יצרנו. אנחנו בהחלט נמלא אחר ההתחייבויות ונעשה את זה הרבה יותר טוב, אפילו מכפי שעשינו בקדנציה הזאת".