תנועת אומ"ץ העבירה היום מכתב ליועץ המשפטי לממשלה מני מזוז, שבו היא קוראת לפתוח בחקירה פלילית נגד המעורבים בפרשת השיפוצים בביתה של יו"ר הכנסת לשעבר, ח"כ דליה איציק. הפרטים המלאים על הפרשה נחשפו אמש לראשונה בחדשות 2.

"הפרשות מעלות חשד על פיו נהגה הגב' איציק, בין במישרין, בין בעקיפין, באמצעות מנכ"ל הכנסת ועובדי הכנסת, לשפץ את דירתה הפרטית ולהפכה לדירת שרד, כדבריה - על חשבון כספי ציבור ובניגוד חמור להוראות החוק ולכללי המנהל התקין תוך חובת שמירה על טוהר מידות", כתבו אנשי העמותה למזוז.

באומ"ץ הוסיפו, "אין מנוס אלא להורות על משטרת ישראל לפתוח בחקירה פלילית. אנו סבורים, כי אף אבק של חשד זה, חייב לבוא אל מפתנה של משטרת ישראל ולא לביקורת מבקר המדינה. אודה לך, לאור חומרת הדברים, להורות את המשטרה לפתוח בחקירה כבר בעת הקרובה".

למבקר המדינה, לעומת עמותת אומ"ץ, אין חשדות לפלילים בפרשה והוא בודק אם ההוצאות והאנשים המעורבים - פעלו לפי כללי המנהל התקין.

ח"כ אלדד: "בלשניקוב צריך להשעות את עצמו"

"למה חברי הכנסת נכשלים בכל הקשור להוצאות כספיות?" - כך שאל היום בקול רם ח"כ וחבר ועדת האתיקה של הכנסת אריה אלדד בתגובה לחשיפת חדשות 2 אמש על השיפוצים הנדיבים מחשבון משלם המסים בדירתה של יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק.

את עיקר הביקורת הפנה אלדד דווקא לעבר מי שהיה מנכ"ל הכנסת באותו הזמן, אבי בלשניקוב, ומי שהיום מנכ"ל משרד מבקר המדינה. "בלשניקוב צריך היה להשעות את עצמו או לצאת לחופש", התרעם אלדד, בראיון לרשת ב' של קול ישראל ובשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, על כך שההוצאות המופרזות של איציק עברו תחת עיניו בלי שהוא דאג לפקח עליהם כראוי.

אלדד העלה את הבעייתיות בכך, לכאורה, שמצד אחד בלשניקוב, מתוקף תפקידו הנוכחי במשרד מבקר המדינה אחראי על הטיפול בבדיקת הנושא, אך מצד שני הוא גם היה כפוף לאיציק מתוקף כשהייתה יו"ר הכנסת.

שיפוצים ב-70 אלף שקלים

אתמול חשפנו במהדורה המרכזית את פירוט השיפוצים והעובדות שמבקר המדינה בודק עתה. על פי הפירוט שהגיע לידי חדשות 2 עולה כי תוך זמן קצר מכניסתה לתפקיד, החלו בביתה של איציק שברחוב קדיש לוז עבודות נרחבות.

יו"ר הכנסת בחרה אדריכלית שתעצב לה את הסלון מחדש. השתיים בחרו רהיטים וצבע חדש על חשבון הכנסת, וגם 90 מטרים של קרמיקה איטלקית לריצוף הסלון והמרפסת בדירתה.

כל זאת למרות שבנוהל שהוציאה הכנסת כתוב במפורש שמותר רק "עבודות צבע ושיפוצים קלים כתוצאה מבלאי סביר". "אני המלצתי על חנות שאני עובדת איתה הרבה פעמים", הסבירה המעצבת לחדשות 2. אף אחד לא מתווכח, וב-7 באוגוסט הכנסת ממהרת לשלם 20 אלף שקלים.

ב-30 באוגוסט 2006, שלושה ימים אחרי שכבר הוציאו בכנסת העברת תשלום על הקרמיקה, נזכרו שם לבקש הצעות מחיר משני ספקים אחרים, למרות שהכנסת לכאורה כבר הוציאה העברת תשלום וההליך חסר טעם. 

על פי הפירוט, למשלם המסים עלו השיפוצים לא פחות מ-70 אלף שקלים שיצאו מתקציב הכנסת. בנוסף לקרמיקה שולמו אלפי שקלים על ספה, שולחן, צבע ושורה של פרטי ריהוט שונים. 

עקבו אחר חדשות 2 בטוויטר