"אבו מאזן מפיץ עלילת דם". נתניהו (צילום: רויטרס)
נתניהו ברוח גבית למאבק בפשע. ארכיון | צילום: רויטרס

בעקבות שורת החיסולים הפליליים ברחובות ישראל, ראש הממשלה מכריז על יד נוקשה בטיפול בפשע ברחובות. "אנחנו נחושים לעקור את התופעה החמורה הזאת", הכריז הבוקר (א') נתניהו בישיבת הממשלה. "החברים במשפחות הפשע צריכים להיות מודאגים - אותם צריך להכניס לכלא ובהקדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו עדים לאחרונה למעשים חמורים ביותר של ארגוני הפשע המאורגן, ואנחנו נותנים את מלוא הגיבוי למשטרת ישראל לפעול באמצעים קיימים ובאמצעים חדשים נגד ארגוני הפשע", הוסיף ראש הממשלה, כשהוא מדגיש את הכוונה להגביר את מאמצי המשטרה בנושא. "לא אזרחי ישראל צריכים להיות מודאגים להסתובב חופשי ברחוב".

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, התייחס אף הוא לחיסול, שהתרחש אמש במתחם התחנה בעיר, והאשים את מערכת המשפט במצב. "שופטים מפחדים לגזור עונשים כבדים על עבריינים, בגלל שהם חוששים שיפגעו בהם", אמר חולדאי בראיון לתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. חולדאי טען בנוסף כי המשרד לביטחון פנים אינו עושה מספיק על מנת לפעול בנושא: "15 שנה אני מבקש מהמשטרה תנו לנו בבקשה סמכות לפקחים, והמשטרה מסרבת לעשות זאת". 

"אני חושב שחלק מהעניין הוא שהמשטרה מבוזרת מידי בענייניה במקום להתמקד - אין להם מספיק כוח אדם להתמודד עם כל האירועים", ציין חולדאי.

 מאחורי החיסול: סכסוך בין משפחות פשע

בינתיים, נמשכת החקירה בניסיון להבין את הנסיבות שהובילו לחיסול אתמול בלב תל אביב. העצור המרכזי, הוא עבריין מוכר, תושב יפו, המקושר לחמולת חאלד ובמשטרה בודקים האם היה לו קשר לאירוע.

בין משפחת חאמד למשפחת עייאש ביפו מתנהל סכסוך ארוך שנים, והנרצח אתמול נחשב ליד ימינו וראש הזרוע הביצועית של אבו-עייאש. בשלב זה של החקירה, המשטרה מתמקדת באיסוף ראיות על מנת להשאיר את החשודים במעצר ולגבש כתב אישום עתידי.

בין היתר, מנסים במשטרה לאסוף ממצאים מהרכב שנתפס, ולפי החשד שימש את המתנקשים. כמו כן, בידי המשטרה סרטון אבטחה המתעד את האירוע.