רצח בטיילת תל אביב - לעיני אלפים: שני מתנקשים רעולי פנים ירו היום (שבת) למוות בתאהר לאלא, צעיר בן 27 המוכר למשטרה מיפו, ברחוב קויפמן שבעיר, סמוך למתחם התחנה. למקום הוזעקו ניידות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום שביצעו סריקות במקום ומצאו את האיש שנורה מספר יריות בפלג גופו העליון. הפרמדיקים ניסו לבצע בו פעולות החייאה, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה ראשונית עולה כי היורים המתינו לגבר בצד השני של הכביש. לאחר שזיהו אותו, הם ניגשו אליו, ירו בו ונמלטו ברכבם שהמתין להם בסמוך. ייתכן שחיסול זה בא בהמשך לסכסוך משפחות עבריינים ביפו. מסוק הוזנק לאוויר בכדי לחפש אחר היורים שנמלטו. כעבור שעה קלה, אותר ככל הנראה רכבם של החשודים בדרך בן צבי בתל אביב, אך החשודים נטשו אותו.

זירת חיסול, ארכיון (צילום: דוברות משטרת תל אביב)
זירת האירוע | צילום: דוברות משטרת תל אביב
זירת החיסול בלב ת"א (צילום: דוברות משטרת תל אביב)
"כמו במטווח צבאי" | צילום: דוברות משטרת תל אביב

קרוב משפחתו של ההרוג הגיע לזירת האירוע וזיהה את רכבו של ההרוג. הוא ביקש להגיע אליו, אך חוקרי המשטרה עצרו בעדו. בהמשך, החלו עימותים בין בני משפחתו של ההרוג לבין השוטרים בזירת האירוע. מפקד מחוז תל אביב, ניצב בנצי סאו, הורה בתום הערכת מצב על כך ש"שוטרי המחוז יעברו לעבוד בפעילות מבצעית מוגברת הכוללת צמצום חופשות וריכוז כוחות משימה לפעילות ממוקדת נגד מחוללי הפשיעה החמורה בתחום המחוז".

עוד אמר כי "אירוע הרצח בשעות הצהריים הינו חלק מסכסוך מתמשך בין עבריינים ביפו". חקירת הרצח הוטלה על ימ"ר תל אביב.

"המון תרמילים על הרצפה" (צילום: דוברות משטרת תל אביב)
"המון תרמילים על הרצפה" | צילום: דוברות משטרת תל אביב

פרמדיק מד"א משה דננברג היה במשימת אבטחה במתחם התחנה והוזעק לזירה. "כשהגענו למקום ראינו בתוך רכב את הגבר כשהוא ירוי מספר יריות בפלג גופו העליון", סיפר. "הוא היה מחוסר הכרה, ללא נשימה ודופק. פציעתו הייתה אנושה ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

זוג צעירים שהיו בדרכם לחוף הים הסמוך, סיפרו לחדשות 2 Online: "שמענו לפתע שתי יריות, אולי יותר, מאחורינו. הסתובבנו וראינו רכב שנעצר באמצע הכביש. ישר הבנו שירו שם במישהו".

חיסול בתל אביב, רכב (צילום: דוברות משטרת תל אביב)
צילום: דוברות משטרת תל אביב

לטענתם, בדקות הספורות מאז הירי ועד שהגיעו כוחות ההצלה החלה מהומה במקום. "בהתחלה אנשים לא הבינו מה קורה", סיפרו השניים, "אחרי זה המונים פשוט עמדו והתחילו להסתכל עד שכוחות ההצלה הגיעו".

טרור פלילי בלב הערים (צילום: ניסים אבוחצירא כבאות מחוז דן)
הרכב שכפי הנראה שימש את המתנקשים | צילום: ניסים אבוחצירא כבאות מחוז דן

"ראיתי המון המון תרמילים על הרצפה, כמו במטווח בצבא", סיפר עד ראייה נוסף, אלעד פרשן מרמת גן. "הרבה מאוד שוטרים, סירנות, המון בלגאן. מישהו פה צריך לקחת את עצמו בידיים. גם רשויות החוק, גם רשויות האכיפה, זה לא יכול להיות יותר. באנו לפסטיבל השוקולד, יש פה המון ילדים. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם המשפחה שלי או האחיינית שלי היו מסתובבים פה והיו נפגעים".