בנימין נתניהו ובוגי יעלון במסיבת עיתונאים במצודת ז (צילום: חדשות 2)
ביבי העדיף את בוגי | צילום: חדשות 2

לאחר שחשבנו שדרמה גדולה ניצבת על שולחננו עם ההודעה על היעדרותו של ראש הממשלה מישיבת הממשלה, ולאחר שגילינו שכל הדרמה הייתה בגלל גרגר בעינו של בנימין נתניהו, הגיע הזמן להתעסק בדברים החשובים באמת - מי אמור היה להחליף את נתניהו בראשות הממשלה?

לשכת ראש הממשלה עשתה לנו לכאורה חיים קלים. בהודעה הראשונית ששלחה הלשכה - בה היה כתוב שנתניהו ייעדר מהישיבה - נכתב במפורש כי "המשנה יעלון ימלא את מקומו". מכיוון שנתניהו הגיע בסוף לישיבה, אמנם באיחור, נבצר משרינו לעניינים אסטרטגיים לעמוד בראש הישיבה יותר מכמה דקות.

אולם החלטת הלשכה מעוררת תמיהה, שכן לראש הממשלה יש שני משנים. מלבד השר משה (בוגי) יעלון, טירון בשדה הפוליטי, קיים משנה נוסף לראש הממשלה שהוא קצת יותר ותיק ומנוסה. המשנה הנוסף הוא לא אחר מאשר השר לשיתוף פעולה איזורי ולפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום.

גרסת השר: "טענות חסרות שחר" (צילום: רויטרס)
סילבן שלום, לא נבחר | צילום: רויטרס

החלטה זו של נתניהו יכולה ללמד אותנו משהו על היחסים הפנימיים בצמרת הליכוד. ייתכן מאוד כי העובדה שניהול הממשלה הוטל דווקא על השר יעלון מלמדת כי מערכת היחסים בין נתניהו לשלום מתוחה ומעורערת מתמיד. בניגוד להבטחותיו, נתניהו גם לא מזמן את שלטו לישיבות הקבינט והמטבחון.

בלשכת ראש הממשלה ניסו להסביר כי כי לראש הממשלה אין ממלא מקום רשמי, אלא שני משנים. חוק יסוד: הממשלה קובע כי הממשלה צריכה להחליט מי השר שיחליפו במקרה של היעדרות. בלשכה מספרים כי הוחלט כי יעלון יחליף את נתניהו גם לקראת נסיעתו הצפויה של נתניהו לאירופה ביום שלישי הקרוב. על השאלה למה בוגי ולא שלום, לא קיבלנו תשובה ברורה.

בלשכתו של השר שלום סירבו להתייחס לדברים. שם העדיפו להפנות אותנו להסבר של לשכת ראש הממשלה.

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?