מאבק חריף על התיקים הבכירים (צילום: AP, רויטרס, יח"צ)
האם על ראש הממשלה לפטר את השרים הסוררים? | צילום: AP, רויטרס, יח"צ

במסיבת עיתונאים שערך אתמול (רביעי), מתח נתניהו ביקורת חריפה על שרי הקבינט בעקבות התבטאויותיהם על מדיניותו במהלך מבצע "צוק איתן". סקר מיוחד שערך מכון "שילוב מילוורד בראון" עבור חדשות 2 בודק האם הציבור תומך בביקורת שהטיח נתניהו וחושב שעל ראש הממשלה לפטר את השרים שמתחו עליו ביקורת. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהסקר עולה כי 56% מהנשאלים חושבים שהביקורת של ראש הממשלה מוצדקת, לעומת 19% שחושבים שהביקורת אינה מוצדקת ושזכותם של השרים להביע עמדות מנוגדות לזו של נתניהו גם בזמן לחימה. רבע מהנשאלים ענו שאינם יודעים מה דעתם בעניין או שלא שמעו על המחלוקת.

השר בנט ממשיך לזכות לתמיכה בציבור: רק 2% מהנשאלים חושבים שעל נתניהו לפטר אותו. גם השר ליברמן זוכה לתמיכה רבה ורק 5% מהנשאלים תומכים בפיטוריו. לעומת זאת, 17% מהנשאלים חושבים שיש לפטר את שניהם ו-51% מהנשאלים סבורים שלא צריך לפטר אף אחד מהם.

על רקע קריסת הפסקת האש, חידוש ירי הרקטות וחיסול שלושת הבכירים בזרוע הצבאית של חמאס, עולה כי מרבית הישראלים ממשיכים להגדיר את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו כטוב - אך התמיכה בתפקודו הולכת ויורדת ככל שהמבצע מתארך.

55% מהנשאלים ענו כי תפקודו של נתניהו טוב, לעומת 33% שחושבים שראש הממשלה אינו מתפקד בצורה טובה, ו-12% שלא הייתה להם עמדה או שסירבו לענות. לפני כשבועיים עמד שיעור התמיכה בנתניהו על 63% ובתחילת המבצע, אחרי כניסת הכוחות הקרקעיים לעזה, שיעור התמיכה היה 82%.