אין תמונה
השר לשעבר כחלון, ארכיון

הסוף לשמועות: משה כחלון לא יחזור לפוליטיקה, לפחות לא בעתיד הקרוב. השר כחלון הודיע כי הוא החליט לעזוב את החיים הפוליטיים באופן סופי ולעבור לעולם האקדמי. בתפקידו החדש השר כחלון יעמוד בראש מרכז אקדמאי חדש במכללה האקדמית נתניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחילת החודש הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לכחלון, כי לא יקיים את הבטחתו ערב הבחירות למנות אותו ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל. "במרכז החדש שיוקם ניצור את הבסיס לרפורמות אשר יטיבו וישפרו את חייהם של אזרחי מדינת ישראל״, אמר שר התקשורת לשעבר.

על פי הודעת מכללת נתניה, המכון החדש בראשו יעמוד כחלון, יתמקד במציאת פתרונות יצירתיים ליוקר המחיה בישראל. בשבועות האחרונים התרוצצו שמועות במערכת הפוליטית לפיהם לכאורה ח"כים יריצו את כחלון לראשות הליכוד בבחירות הבאות, מול נתניהו. ההודעה הנוכחית נועדה בין השאר לשים לאותן שמועות קץ.

כחלון למד בעבר את לימודי התואר הראשון שלו במכללה. "המרכז יהווה תרומה של הקהילה האקדמית לקידום פתרונות ממשיים והוא יגבש רפורמות לקידום החברה ולכלכלה הישראלית. בין מטרות המרכז החדש: הקמת והנעת מנועי צמיחה למשק הישראלי, קידום הכלכלה בהווה ובעתיד וצמצום פערים חברתיים ואי שוויון", נמסר בהודעת המכללה.

בחודשים האחרונים לומד כחלון באוניברסיטת הארווארד שבארה"ב. לפני כן, הפתיע שר התקשורת והרווחה לשעבר את המערכת הפוליטית כשהודיע שלא יתמודד לכנסת הנוכחית, למרות הפופולאריות הגדולה שלו בציבור הרחב ובמרכז הליכוד. במסגרת הממשלה הקודמת הוביל כחלון רפורמות מרחיקות לכת במשרד התקשורת, שכללו את הגברת התחרות בתחום הסלולר, האינטרנט והתקשורת הקווית.