למרות ההסכם שנקבע ביניהם לפני הבחירות, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע היום לשר הרווחה והתקשורת לשעבר משה כחלון, כי הוא לא ימונה לתפקיד יושב ראש מנהל מקרקעי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפגישה שהתקיימה בין השניים הסביר נתניהו לכחלון כי ההסכם הקואליציוני מונע את העברת רשות מקרקעי ישראל מידי משרד השיכון לאחריותו של ראש הממשלה, ולכן לא ניתן להוציא לפועל את המינוי שתוכנן.

״תוצאות הבחירות לא מאפשרות לממש את כל התוכניות שהיו לנו", אמר ראש הממשלה. "גם היום אני מאמין שרק הכפפה של רשות מקרקעי ישראל תחת משרד ראש הממשלה, יחד עם מינויו של משה כחלון לתפקיד, היה יכול להפחית משמעותית את מחירי הדירות לטובת כלל אזרחי ישראל".

פחות מיומיים לפני הבחירות לכנסת ה-19, קיימו נתניהו וכחלון מסיבת עיתונאים משותפת, בה הכריזו השניים על המינוי המתוכנן שנעשה במטרה להוריד את מחירי הדיור. ההערכה אז היייתה כי ההצהרה המשותפת, שנאסרה לשידור בטענה כי מדובר בתעמולת בחירות, נועדה כדי למנוע את בריחת המצביעים מהליכוד.

צפו בבנט תוקף את לפיד (צילום: AP)
הם אשמים? "בגלל ההסכמים הקואליציוניים" | צילום: AP

את תפקיד יושב ראש מנהל מקרקעי ישראל מחזיק באופן מסורתי שר הבינוי והשיכון. אלא שנתניהו ביקש להוציא את האחריות על תחום הדיור מידי המשרד, בהתאם להצהרותיו טרם הבחירות כי תיק הבינוי והשיכון יישאר בידי הליכוד ביתנו.