יו"ר העבודה יחימוביץ' | צילום: AP, חדשות

תיק חקירת החשדות לקניית קולות ולשוחד בפריימריז במפלגת העבודה נסגר. החקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה הסתיימה בימים אלה, ובמשטרה אומרים כי לא נמצאה תשתית ראייתית לביצוע העבירות. החקירה נפתחה בחודש מרס השנה, לאחר שיו"ר העבודה שלי יחימוביץ' האשימה כי היו"ר לשעבר עמיר פרץ, שעבר למפלגת התנועה של לבני זמן קצר לאחר שהתפרסמו תוצאות הפריימריז, היה מעורב בקניית הקולות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, מועמדים בבחירות המקדימות לרשימת העבודה לכנסת ה-19 שילמו כסף לחברי מפלגה על מנת שיצביעו עבורם. במסגרת החקירה נחקרו מעורבים, נתפסו מסמכים שונים, בוצעו פעולות חקירה נוספות ובדיקות חשבונאיות שונות על מנת לבדוק את החשדות.

חומרי החקירה נותחו ולאחר עיון התברר כי לא נמצאה תשתית ראייתית לביצוע עבירות של שוחד בחירות כנגד מי מהמעורבים. כעת, תיק החקירה יועבר לפרקליטות לעיון והחלטה.

אין תמונה
"לא היה ולא נברא". פרץ

פרץ: "ברור שמדובר פה בעניין פוליטי"

ראש האגף לחקירות ולמודיעין החליט לפתוח בחקירה, לאחר שהגיעו לידיו חומרים הנוגעים לפעילותם של קבלני הקולות. יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' אמרה אז כי פרץ הוא זה שהיה מעורב בקניית הקולות יחד עם גיסו סמי שושן, שהתמודד אף הוא בבחירות המקדימות בעבודה.

ח"כ עמיר פרץ הגיב אז להאשמות יחימוביץ' והבהיר כי הוא מוכן להיבדק: "לא היה ולא נברא, היא מונעת מרוע. ברור שמדובר פה בעניין פוליטי - ומהכי מכוערים שהיו כאן. האם זו הדרך להתמודד עם יריב פוליטי? אני נפרדתי משלי ומהרוע, מהכללים המעיקים ומהפעולות נגד אנשי הציבור. דוגמה אישית ויושר אישי הוא דבר שמלווה אותי כל ימי חיי".

"הדברים הזויים ומצוצים מן האצבע. מעולם לא הייתי נוכח בסיטואציה שבה מישהו העביר כסף. אצלי הכל רשום ומתועד", אמר ח"כ פרץ בריאיון לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. "כל המחאה או תשלום שיוצא ממני הם בהתאם להנחיות מבקר המדינה ומעולם לא קיבלתי הערה מטעמו". פרץ הדגיש כי אין לו כל צורך בפעילויות של קניית קולות, כיוון שהוא נהנה מתמיכה רחבה של פעילים במקומות רבים בארץ.