אין תמונה
"לא היה ולא נברא". פרץ מכחיש

הפרשה שבמרכזה חשד לקניית קולות בפריימריז שנערך במפלגת בעבודה מסעירה את המערכת הפוליטית - וכעת גם המשטרה מתערבת. בעקבות חומרים שהגיעו לראש האגף לחקירות ולמודיעין לגבי פעילותם של קבלני הקולות, הוא החליט לפתוח בחקירה. במקביל, הגיב הבוקר ח"כ עמיר פרץ לדברי יו"ר העבודה שלי יחימוביץ', שהאשימה אותו במעורבות בפרשה והבהיר כי הוא מוכן להיבדק: "לא היה ולא נברא, היא מונעת מרוע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הדברים הזויים ומצוצים מן האצבע. מעולם לא הייתי נוכח בסיטואציה שבה מישהו העביר כסף. אצלי הכל רשום ומתועד", אמר ח"כ פרץ בריאיון לתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל. "כל המחאה או תשלום שיוצא ממני הם בהתאם להנחיות מבקר המדינה ומעולם לא קיבלתי הערה מטעמו". פרץ הדגיש כי אין לו כל צורך בפעילויות של קניית קולות, כיוון שהוא נהנה מתמיכה רחבה של פעילים במקומות רבים בארץ.

"אני לא ראיתי ולא הייתי נוכח בשום פגישה באיזו מסעדה. דיברתי עם סמי בשעות האחרונות והוא הכחיש שהיה בכלל דבר כזה. העברה של כספים לא התבצעה", אמר פרץ, שטרח להדגיש כי הוא וגיסו סמי שושן, שרצו שניהם בפריימריז של מפלגת העבודה, ניהלו קמפיינים נפרדים לחלוטין. "אין לי מושג איך התנהלו הדברים בקמפיין שלו - הקמפיינים היו נפרדים והקפדנו על כך".

הביא את יחימוביץ' לפוליטיקה. עמיר פרץ
יחימוביץ' ופרץ בימים טובים יותר | צילום: חדשות 2

פרץ: "מוכן ללכת להיבדק"

בשיחה תיאר ח"כ פרץ את תחושותיו לאור התחקיר שנחשף היום בעיתון "ידיעות אחרונות" וטען שהוא נסער מאוד כיוון שכל חייו נהג ביושרה. "אני מוכן ללכת בכל רגע נתון לבדיקה, לפגישה ולכל דבר. לא אתן שיכפישו את שמי. אני אחד האנשים שהכי מקפידים על יושרה. בכל ימי חיי הסכמתי לשעבד את ביתי כדי לשמור על יושר", אמר פרץ.

הבוקר חשפה יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' כי פרץ הוא זה שהיה מעורב בקניית הקולות יחד עם גיסו סמי שושן, שהתמודד אף הוא בבחירות המקדימות בעבודה. "ברור שמדובר פה בעניין פוליטי - ומהכי מכוערים שהיו כאן. האם זו הדרך להתמודד עם יריב פוליטי? אני נפרדתי משלי ומהרוע, מהכללים המעיקים ומהפעולות נגד אנשי הציבור. דוגמה אישית ויושר אישי הוא דבר שמלווה אותי כל ימי חיי", הוסיף פרץ.

"לא ראוי להשתמש בחסינות שלך כדי לנהל מלחמה פוליטית", הוא תקף. "הרוע שלה לא קשור אליי. זה עניין שנמצא בטבע ומאפיין אותה בכל התנהלות בכל הנושאים. העובדות הן העניין המרכזי - והן אינן נכונות. לכן אני כל כך מתקומם".

פרץ סירב להתייחס להאשמות בזיגזוג פוליטי, לאחר שפרש ממפלגת העבודה עקב סירובה של יחימוביץ' להתחייב שלא תיכנס לממשלת נתניהו, אלא שהמפלגה החדשה בה השתלב, התנועה, הייתה הראשונה להיכנס לממשלת נתניהו הבאה. "הסכמתי להתראיין כדי להגן על שמי הטוב ואני מאוד נסער. אני לא אגרר היום לשאלות פוליטיות. תמיד הקרבתי מעצמי ועברתי למפלגה שהאמנתי ליושבת הראש שלה וגם לדרכה. מי שרוצה להתמודד מולי בשאלות פוליטיות שיתמודד מולי במגרש הפוליטי", סיכם.