האם ראש הממשלה בנימין נתניהו באמת שינה את עמדתו המדינית? האם הוא היה כנה לחלוטין בנאום "בר אילן" בו הצהיר כי "נהיה מוכנים בהסדר שלום אמיתי להגיע לפיתרון של מדינה פלסטינית מפורזת לצד מדינה יהודית"? אם אין מי שמכיר אדם טוב יותר מאשר אביו - אז כנראה שהתשובה לשאלה הזו היא לא.

בעוד נתניהו חוגג עם ממשלתו מאה ימים, בנציון נתניהו כבר חגג מאה אביבים, ולשונו נותרה כשהייתה - חדה כתער. כשנשאל מה הוא חושב על עמדתו החדשה של בנו, התומכת במדינה פלסטינית, פרופ' בן-ציון נתניהו לא התרגש.

"הוא לא תומך", חשף נתניהו האב. "הוא תומך בתנאים כאלה שהם [הערבים] לעולם לא יקבלו. זה מה שאני שמעתי ממנו, לא מעצמי הוא הציע את התנאים, התנאים האלה הם לעולם לא יקבלו אפילו אחד מהם".

כשהתבקש לתת ציון לתפקוד בנו אמר האב הגאה: "אני חושב שבנימין יודע מה שהוא עושה, ואני לא חושב שהוא יעשה דברים של הבל".

כשנשאל לגבי עמדתו האישית ביחס למדינה פלסטינית, תשובתו של אביו של ראש הממשלה הייתה נחרצת עוד יותר. "הרצל ונורדאו לא עבדו כדי להקים מדינה פלסטינית", אומר בן-ציון נתניהו. "הארץ הזו היא ארץ יהודית ולא ארץ לערבים. אין מקום פה לערבים, ולא יהיה, והם לא יסכימו לעולם לתנאים".

לפרופ' נתניהו הייתה ביקורת קשה גם על הרפורמה שמתכוון לבצע בנו במנהל מקרקעי ישראל. על הכוונה למכור את אדמות המדינה בכסף הוא אמר: אדמות הקק"ל לפי החוקה לא יכולות להיות... אני מתנגד לזה. זה דבר קדוש, זה עשה הרצל, והוא עשה תנאים ברורים כשמש ולא צריך לתקן את זה, בשביל מה?".

תגובת קדימה לחשיפת חדשות 2: "גם ביבי לא מאמין בביבי"

"היום זה ברור, גם ביבי לא מאמין לביבי", מיהרו במפלגת קדימה לחגוג את דברי האב כמוצאי שלל רב.
"נתניהו מוכיח יום אחר יום שנאום בר אילן היה במבחינתו הדבר הנכון להגיד ולא הדבר הנכון באמת".

"מוטב שראש הממשלה יפנים", הוסיפו במפלגת האופוזיציה, "שכשהוא עוסק בהונאה כדי לשמור על שרידותו - הציבור הישראלי כולו משלם את המחיר. גם הערב ברור לכול למה דרכה של קדימה ודרכו של נתניהו לא מצטלבות".

מלשכת ראש הממשלה מסרו בתגובה: "מדובר בבושה וחרפה. מלכודת זדונית של חדשות ערוץ 2 לאדם מכובד בן מאה שנים. מדובר בקיום ראיון ללא רשות שמעיד על רמתו האתית והמוסרית של המראיין".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

תחרות סיפור השנה במייל האדום - הצביעו והשפיעו