המכללה האקדמית נתניה העניקה הערב "תואר של כבוד" למאיר דגן, ראש המוסד לשעבר ששמו, כך נראה, עולה לכותרות יותר ויותר מאז שסיים את תפקידו. נאומו של דגן הועבר במלואו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בנאומו אמר דגן כי מבחינה יותר מעמיקה של האירועים באזור מגלה שהשסעים והבעיות במקרים רבים היו קיימים קודם בלא מעט מדינות והם נעלמו תחת השטיח, וכעת הם מוצאים לעצמם מפלט ופורצים החוצה בצורות שונות דרך הפגנות ודרך אלימות יזומה של קבוצות כנגד המשטרים".

"יש גם סיכויים לשיפור מצבה הביטחוני של ישראל באירועים האלה (בסוריה), והיה העלוואים יאבדו את מעמד הבכורה יש סיכוי שהסונים יעלו לשלטון. הם לא אוהבי ישראל ולא נמנים על חובבי ציון, אבל אין לי ספק שהדבר הזה יפגע בחיזבאללה ויפגע בגיבוי האסטרטגי שהוא מקבל היום. בנוסף, זה יצמצם את ההשפעה הסורית והאירנית במרחב".

תואר של כבוד הוענק באותו אירוע גם לפרופ' ישראל אומן, השר משה כחלון, גב' נאוה רביד, יורם טהרלב ואיש העסקים רוני צארום.

שלשום דווח לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2 כי דגן, שהטיח לאחרונה ביקורת נוקבת בראש הממשלה נתניהו ובשר הביטחון ברק, נדרש בצעד חריג ביותר להחזיר למדינה את הדרכון הדיפלומטי שברשותו. לאחר שנודע לדגן על המהלך, הוא ביקש להשאיר אצלו את הדרכון בגלל מקבץ קרוב של נסיעות לחו"ל ופנייתו נענתה בחיוב.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "משרד החוץ אישר לדגן עם סיום תפקידו ולפנים משורת הדין להישאר עוד תקופת מה עם הדרכון בשל מספר נסיעות אותן ביקש לבצע. רק בסיומן הוא יחזיר את הדרכון הדיפלומטי. יש לציין כי הנוהל קובע כי כל אדם המסיים את תפקידו הדיפלומטי חייה להשיב את הדרכון לאלתר". בתגובה המקורית נפלה טעות פרוידיאנית ובמקום שמו של דגן השתרבב שמו של עוזי ארד, יועץ ראש הממשלה שנאלץ להתפטר לאחר שהדליף מידע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק