יאיר לפיד. ארכיון (צילום: חדשות 2)
החשוד באיומים על לפיד הסגיר עצמו | צילום: חדשות 2

נער בן 16 וחצי מבני ברק - הוא מי שעומד ככל הנראה מאחורי האיום שנכתב בדף הפייסבוק של יאיר לפיד.

הנער הגיע היום לתחנת מפלג ההונאה של מחוז תל אביב והתוודה בפני השוטרים - "אני האיש שאתם מחפשים, אני כתבתי את האיום על קיר הפייסבוק של יאיר לפיד".

במהלך חקירתו סיפר הנער כי כתב את הדברים מתוך מעשה קונדס, והוסיף כי לא הייתה לו כל כוונה לפגוע בלפיד. עוד הדגיש כי לא הייתה משמעות פוליטית למהלך. השוטרים החרימו את מחשבו האישי כחלק מהחקירה שנפתחה בנושא.

מוקדם יותר היום הודיעה המשטרה כי היא חוקרת את האיומים על חייו של לפיד, שהודיע על מעברו מעולם התקשורת לחיים הפוליטיים. החקירה נפתחה לאחר שאזרח שקרא את האיום בדף הפייסבוק, ניגש לתחנת המשטרה והגיש תלונה.

"בא לי להרוג אותך"

בהודעה שכבר הוסרה מהאתר נכתב (שגיאות הכתיב במקור): "אתה ממזר בן ממזר וזה הבעיה. אין לך תקנה. אם היית ממזר סטנדרטי היית אולי יכול להשתנות, אבל אם אבא מלוכלך ורקוב כמו שלך, שעליו נאמר 'יימח שמו וזיכרו' אין לך באמת שום תקנה".

א' המשיך וכתב: "וואלה תאמין לי אם אני רואה אותך בא לי להרוג אותך, אתה אנטישמי שונא ישראל, דינך מוות, וכל המיישם זאת יבורך, חבל שתלך מול מר בנימין נתניהו כי מה שיקרא זה יהיה מאוד מאוד דומה למה שקרא ליצחק רבין, בינתיים שלום ולא להתראות. נ.ב. מר בנימין נתניהו האחד והיחיד לתמיד!!"

בהמשך הוסיף א' תגובה שנייה על הקיר של לפיד בפייסבוק לפיה אין בדברים שכתב כוונה להסית לרצח או לפגיעה בלפיד.

לפיד הגיב על ביטול הדיון בחוק הצינון

המערכת הפוליטית סוערת מאז הודיע בשבוע שעבר יאיר לפיד על התמודדותו בבחירות הבאות, אבל בוועדת חוק, חוקה ומשפט דווקא נרגעו הרוחות. היו"ר, ח"כ דוד רותם מישראל ביתנו, הודיע אמש על ביטול הדיון שתוכנן להיערך שם ב"חוק הצינון", שזכה גם לשם "חוק לפיד" - הצעה שאמורה הייתה לקבוע תקופת צינון לעיתונאים שיבקשו לחצות את הקווים ולהצטרף לפוליטיקה.

לפיד עצמו התקשה לשמור על קור רוח לנוכח הביטול, שהתפרש בעיניו כהודאה בכך שהצעת החוק נועדה לפגוע בו באופן אישי ולסכל את תכניתו להצטרף למרוץ לכנסת.

בעמוד הפייסבוק שלו הוא כתב אתמול: "הדיון בכנסת ב'חוק לפיד' בוטל כמובן, כי אף אחד אפילו לא מסתיר שזה היה חוק פרסונלי לגמרי שהיה מיועד לי אישית. יש לי רק שאלה אחת לח"כים: מה מפחיד אתכם?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק