התקדמות נוספת בדרך לפתרון משבר התאומים שנולדו בהודו ולא רשאים להיכנס לישראל - הפעם מכיוונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך דיון שנערך היום בכנסת אמר נתניהו לשר הפנים אלי ישי כי יש לאפשר לדן גולדברג לחזור עם התאומים ארצה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר הודיעה פרקליטות המדינה לבית המשפט כי אין לה התנגדות לביצוע בדיקת אבהות לדן גולדברג, אביהם של התאומים, כתנאי לקבלת דרכונים ישראלים שיאפשרו את הבאתם לארץ.

מחר יודיע השופט אם לאפשר את הבדיקה, ובמידה שהיא תאושר, ההליך עצמו צפוי להימשך עוד כשבועיים, ורק אז אם יוכח כי גולדברג הוא אביהם של השניים, הוא יוכל להביאם לישראל.

האב מתחנן לישי: תן לנו לשוב ארצה

דן גולדברג היה מוכן לעשות הכל כדי להפוך לאבא. הוא שילם אלפי שקלים לאם פונדקאית מהודו, והגשים את חלומו - אך מחסום בירוקרטי מונע ממנו להגשים אותו בארץ. בשיחה מיוחדת מהודו פנה האב בתחינה לשר הפנים אלי ישי בסוף השבוע האחרון בבקשה שיאשר לו להגיע ארצה עם שני הפעוטות לירון ואיתי.

אחרי שתחינותיו לשר הפנים נפלו על אזניים ערלות, מנסה גולדברג, אביהם של התאומים שנולדו בהליך פונדקאות בהודו וכניסתם לארץ מעוכבת, לבקש מישי אשרת כניסה זמנית לתאומים בני החודשיים. בשיחה עם חדשות 2 סיפר על התנאים הקשים בהודו שמקשים על גידול הפעוטות. לדבריו הוא אינו יכול אפילו לקלח אותם מבלי להשתמש במים מינרלים.

"אני מפחד להוציא אותם, צריך לדאוג שישלחו להם אוכל כל הזמן ולדאוג לשטוף אותם בכיור עם מים מינרלים כי אני מפחד מהמים", הוסיף גולדברג.

"משרד הפנים, ובראשו שר הפנים אלי ישי, יכול לעזור לי במחי יד", אמר האב בהתרגשות. "בתוך חצי שעה הם יכולים לגרום לי לעלות למטוס ולחזור לארץ, ומשמה לנהל את ענייני המשפט ולגמור את הסיפור בשקט כשהילדים מטופלים בארץ בטיפת חלב על ידי רופאים, ורואים את המשפחה שלהם".ולדברג הוסיף כי הוא לא מבין מדוע השר לא הגיב לפנייתו שנמסרה לו באופן אישי.

"מדובר ביצורים חיים ונושמים"

"מקומם של הילדים האלה בבית כאן בישראל ולא בבתי משפט", ציינה עו"ד אילנית רוזנבלום, מנכ"לית ארגון "משפחה חדשה" שמלווה את הסיפור. "הילדים כבר נולדו. הם יצורים נושמים וחיים. אני מצפה לקצת לב, קצת רגישות".

כבר למעלה מחודשיים שדן גולדברג ושני ילדיו הקטנים שרק נולדו מנהלים את חייהם בחדר מלון קטן בהודו - רחוק מהארץ, אלפי קילומטרים מבני משפחתם. והכול - בגלל בירוקרטיה.

האב הטרי בן ה-42 מתל אביב ממתין שבית המשפט בישראל יסיים את הסיוט ויאשר לו ולתאומים איתי ולירון לחזור סוף סוף לישראל. "אין שום הצדקה להעביר מישהו מסע ייסורים כפי שעברתי", הוא מדגיש בשיחת וידאו שיזם ארגון "משפחה חדשה", באמצעות עו"ד אירית רוזנבלום, שנאבק למען הסדרת נוהל בדיקה לסווג רקמות למען מי שמסתייעים בשירותי פונדקאות בחו"ל.

גולדברג שילם כ-40 אלף דולרים לאם פונדקאית הודית, שילדה לו את השניים וכבר במהלך ההיריון החל בתהליך של "נוהל חו"ל לבדיקת אבהות", המאפשר לילדים מאם פונדקאית להיכנס לישראל רק אחרי בדיקת רקמות שתוכיח שהאב הוא אכן הורה הביולוגי. אך בית המשפט לענייני משפחה בירושלים בראשות השופט פיליפ מרכוס החליט לעכב את הצו. גולדברג הדגיש בתחילת השבוע כי "אין ספק שלעובדה שאני הומוסקסואל יש משקל בהחלטה שלא לאפשר את כניסת ילדיי לישראל".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות