כבר חודשיים שדן גולדברג ושני ילדיו הקטנים שרק נולדו מנהלים את חייהם בחדר מלון קטן בהודו - רחוק מהארץ, אלפי קילומטרים מבני משפחתם. והכול - בגלל בירוקרטיה.

האב הטרי בן ה-42 מתל אביב ממתין שבית המשפט בישראל יסיים את הסיוט ויאשר לו ולתאומים איתי ולירון לחזור סוף סוף לישראל. "אין שום הצדקה להעביר מישהו מסע ייסורים כפי שעברתי", הוא מדגיש בשיחת וידאו שיזם ארגון "משפחה חדשה", באמצעות עו"ד אירית רוזנבלום, שנאבק למען הסדרת נוהל בדיקה לסווג רקמות למען מי שמסתייעים בשירותי פונדקאות בחו"ל.

גולדברג שילם כ-40 אלף דולרים לאם פונדקאית הודית, שילדה לו את השניים וכבר במהלך ההיריון החל בתהליך של "נוהל חו"ל לבדיקת אבהות", המאפשר לילדים מאם פונדקאית להיכנס לישראל רק אחרי בדיקת רקמות שתוכיח שהאב הוא אכן הורה הביולוגי. אך בית המשפט לענייני משפחה בירושלים בראשות השופט פיליפ מרכוס החליט לעכב את הצו.

אמש אמר גולדברג, כי "אין ספק שלעובדה שאני הומוסקסואל יש משקל בהחלטה שלא לאפשר את כניסת ילדיי לישראל".

"לא יכול יותר לסבול"

הסיבה: אם יסתבר שמדובר כאן בפדופיל או רוצח סדרתי, אלו דברים שהמדינה צריכה לבדוק. הערעור שהוגש על ההחלטה לבית המשפט המחוזי התקבל, אולם הדיון בתיק הוחזר לשופט מרכוס.

בשל כך נאלץ דן לטפל בשני התינוקות כמעט לבדו בארץ זרה. "אין לי ביטוח, אין טיפול. אני מפחד לצאת איתם החוצה", הוא מספר בכאב. בליל הסדר האחרון, במקום להציג בגאווה את השניים בשולחן החג, הוא נאלץ להראות אותם לקרוביו וחבריו דרך מסך המחשב.

אתמול למשל חייכה לראשונה לירון הקטנה, אך לאב הטרי לא היה עם מי לחלוק את הרגע המאושר. "אך למרות שאני לא ישן וחסרה לי המשפחה - הם הדבר הכי טוב שקרה לי אי פעם", הוא מדגיש.

בנוסף, על אף הקושי הכלכלי, דן לא מבקש נדבות ומודה לכל מי שמוכן להושיט יד. במקום, הוא זקוק למשהו אחד: הנפקת תעודת מסע לילדיו שתאפשר להם להגיע לראשונה לארץ המובטחת.

כעת פונה האב לשר הפנים אלי ישי ומבקש ממנו לשים קץ לפרשה העגומה. "כל חיי שירתתי את המדינה", הוא מדגיש. "לחמתי באינתיפאדות. נתקלתי באש חיה. מר אלי ישי, אני מתחנן, אני מוכן לרדת על ארבע. בבקשה, תכניס אותי עם הילדים. אני מבטיח שאחתום על כל דבר - אל תשאירו אותי פה, אני לא יכול יותר לסבול".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק