המחלוקת נפתרה, שטייניץ ושלום (צילום: חדשות 2)
המחלוקת נפתרה, שטייניץ ושלום | צילום: חדשות 2

לאחר דיונים ארוכים שנמשכו אל תוך שעות הלילה המאוחרות במשרד ראש הממשלה נתניהו, הוחלט כי שר האוצר לשעבר הד"ר ח"כ יובל שטייניץ יכהן כשר האסטרטגיה והמודיעין, ואילו השר לפיתוח הנגב והגליל לשעבר סילבן שלום יישאר בתפקידו, אך יתווסף לו גם תפקיד שר האנרגיה והמים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 בכך בעצם הסתיימה לה מלאכת הרכבת הממשלה ה-33, וכל שנותר הוא להכריע מי יהיה יו"ר הכנסת. ההצבעה בעניין תתרחש אחר הצהריים במליאת הכנסת. המועמד המוביל לתפקיד הוא ח"כ יולי אדלשטיין.

כך נראית הממשלה ה-33 (צילום: חדשות 2)
כך תיראה הממשלה ה-33 | צילום: חדשות 2

ארדן: העורף הפך לחזית

 ראש הממשלה נתניהו שיבץ את חברי הליכוד לממשלה הבאה. משה (בוגי) יעלון, מבכירי הסיעה, היה ראשון המוזמנים אתמול ללשכת נתניהו וכצפוי - קיבל לידיו את תיק הביטחון. עם פרסום ההודעה על המינוי בירך אותו נתניהו, ואמר כי "בתקופה כה מכרעת לביטחון מדינת ישראל, כשמסביבנו כל האזור סוער, חשוב שבתפקיד הזה יהיה אדם עתיר ניסיון כמו משה יעלון. בשמם של כל אזרחי המדינה, אני מאחל לו בהצלחה". יעלון, שידע עוד קודם שיקבל את התיק, מסר הודעה נרגשת: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע לי כי הוא החליט למנות אותי לשר הביטחון בממשלתו. קיבלתי את הבשורה בהתרגשות ומתוך תחושת שליחות. אני מבקש להודות לו על האמון שהעניק לי".

בהמשך הודיע ראש הממשלה לשר היוצא להגנת הסביבה, גלעד ארדן, כי הוא ימונה כעת לשר להגנת העורף, האחראי לדיאלוג האסטרטגי עם ארצות הברית, חבר בקבינט המדיני ביטחוני ושר התקשורת, שסמכויותיו יורחבו ויכללו את רשות השידור ולשכת הפרסום הממשלתית.

השר ארדן הודה לראש הממשלה על האמון שהביע בו. "אזרחי המדינה הנמצאים בעורף נמצאים כיום בחזית המאבק ולכן ישנה חשיבות אדירה לחיזוק המשרד להגנת העורף ולמיסודו", אמר ארדן על המינוי. "בנוסף, אפעל כמיטב יכולתי להמשיך ולהוזיל את סל התקשורת שמשלמת כל משפחה וזאת על ידי העמקת התחרות בכל תחומי התקשורת בישראל".

מרכיבים ממשלה - סיקור מלא:

יעלון מונה לביטחון, ארדן קיבל את התקשורת והעורף

גורמים בליכוד: "נתניהו השאיר לנו פירורים"

נתניהו לפרס: "הממשלה הזו תוכל להביא בשורה"