פורשת מהפוליטיקה: "תודה על האמון" (צילום: ורדי כהנא)
"ממשיכה להביע את דעותיי". ח"כ קול | צילום: ורדי כהנא

ח"כ עדי קול מגיבה לראשונה לסערה התקשורתית שפרצה בשבוע שעבר, לאחר שנענשה על ידי יו"ר מפלגתה שר האוצר יאיר לפיד והושעתה בעקבות הימנעותה בהצבעה על חוק המשילות. "תשמחו לשמוע כי השמועות על מותי/כליאתי/שלילת גישתי לפייסבוק, היו חסרות שחר", כתבה היום (א') קול בעמוד הפייסבוק שלה. "אני חיה, נושמת, חושבת, כותבת וממשיכה להביע את דעותיי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפיד מיהר להשעות את ח"כ קול מכל פעילות פרלמנטרית לאחר שהיא בחרה להימנע בהצבעה על חוק המשילות, בניגוד לעמדת סיעתה יש עתיד - שהצביעה כולה בעד. "אני לא הולכת לשום מקום", הבהירה קול. "באתי לכנסת כדי להשמיע את קולי ולקדם את הערכים והעקרונות שאני מאמינה בהם. וזה מה שאעשה".

בג"ץ דחה את העתירה. לפיד (צילום: רויטרס)
מיהר להעניש, יאיר לפיד | צילום: רויטרס

הסיקור התקשורתי הנרחב נגרם אולי בין היתר בשל הודעת ההתנצלות המהירה שפרסמה קול אחרי הצבעתה. "זו הייתה החלטה שפגעה בעיקר בחבריי לסיעה, ואני מתנצלת", היא הודיעה לאחר ההצבעה. מאז היא שמרה על שתיקה מוחלטת - עד היום. "שתקתי בימים האחרונים כי נראה היה שהדיון יצא מכל פרופורציה, ולא רציתי להמשיך וללבות אותו", הסבירה בעמוד הפייסבוק שלה.

"אילולא הקרנבל התקשורתי", המשיכה קול, "הייתי ודאי מסכמת את יום רביעי האחרון כעוד יום לא פשוט 'בעבודה', בו למדתי כמה שיעורים חשובים להמשך הדרך".