שרת הבריאות, יעל גרמן, התייחסה הערב (א') לראשונה לפרשת ההצבעה של חברת הכנסת עדי קול, וטענה כי במפלגתה קיים חופש הצבעה לכולם. "יש לנו חופש הצבעה", טענה גרמן בראיון ששודר במהדורה המרכזית, "בערב נפגשנו כולנו והשלמנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדבריה של גרמן, שר האוצר לפיד אינו מפעיל לחץ על חברי מפלגתו, ולטענתה היא בעצמה הצביעה בעבר בניגוד לרצון יש עתיד. "אני יכולה לספר שבישיבת הממשלה, שבה דנו על נושא ייצוא הגז, אני הצבעתי נגד".

ח"כ מיש עתיד הסבירה כי לפני ההצבעה פנתה ללפיד והסבירה לו מדוע אינה יכולה להצביע כמו יתר חבריה. "הסברתי ליאיר למה אני לא יכולה להצביע בעד המהלך", ציינה גרמן, "לאחר שדיברנו הוא אמר לי שאני יכולה להצביע על פי מצפוני".

אין תמונה
"ממשיכה להביע את דעתי", קול

"עוד באותו ערב נפגשנו כולנו בביתו של שי פירון", הדגישה שרת הבריאות, "עדי ויאיר התחבקו והתנשקו. ככה זה בבית, לפעמים רבים ואז משלימים". ח"כ עדי קול הגיבה היום לראשונה לסערה התקשורתית שפרצה בשבוע שעבר, לאחר שנענשה על ידי יו"ר מפלגתה שר האוצר יאיר לפיד והושעתה בעקבות הימנעותה בהצבעה על חוק המשילות.

"תשמחו לשמוע כי השמועות על מותי/כליאתי/שלילת גישתי לפייסבוק, היו חסרות שחר", כתבה היום קול בעמוד הפייסבוק שלה. "אני חיה, נושמת, חושבת, כותבת וממשיכה להביע את דעותיי".