מחאה מימין ומשמאל: ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין לא אמר מילה אחת בנאומו המדיני, אך עשרות פעילי שמאל וימין כבר מפגינים מחוץ למתחם בו הוא ישא את הנאום באוניברסיטת בר אילן.

לקראת הנאום התלהטו הרוחות במקום, ומפגין שמאל אחד נפצע קל בעימות עם אנשי כוחות הביטחון במקום. כמה מפגינים נוספים נעצרו על המשטרה ונלקחו מהמקום.

בשעות הצהריים הגיעו עשרות פעילי שמאל למקום והחלו לקרוא להסרת המצור מעל עזה. "אנו קוראים גם לארצות הברית ללחוץ על ישראל להסיר את המצור", קראו המפגינים. אנשי הביטחון באזור המתחם הרחיקו את המפגינים אל מעבר לגדרות הביטחון, ואולם אלו המשיכו בקריאותיהם.

הפגנה בעקבות נאום נתניהו (צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן)
מפגין נזקק לטיפול רפואי, הערב מחוץ לבר אילן | צילום: חדשות 2 - יוסי זילברמן

כעבור כשעה החלו לזרום למקום פעילי ימין, שדווקא הביעו תמיכה בראש הממשלה. אלו קראו שלא להיענות לדרישותיו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה להתחיל בפינוי יישובים.

 

נתניהו: מדינה פלסטינית - כן, בתנאים

כרזה המציגה את ברק אובמה עם כאפייה וכאנטישמי (צילום: עמית ולדמן)
אובמה בכאפייה. מחאת הימין | צילום: עמית ולדמן

"אני פונה למנהיגי מדינות ערב ואומר: 'בואו ניפגש, בואו נדבר על שלום, בואו נעשה שלום' - כך פתח הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו את נאום המדיני ההיסטורי באוניברסיטת בר-אילן. "אני מוכן להיפגש אתכם בכל מקום: בדמשק, בריאד, בביירות וגם בירושלים". 

נתניהו קינח את נאומו: "עמנו הוכיח שהוא יכול לעשות את הבלתי יאומן. חוללנו נפלאות לאורך השנים. רק אם שכנינו יירצו שלום - נוכל להשיג אותו. אני קורא לראשי מדינות ערב: בואו נממש את חזונם של בגין וסאדאת, בואו נממש את חזונו של רבין. בעזרת השם לא נדע עוד מלחמה - נדע שלום!".

איך מצטרפים לטוויטר של חדשות 2?

Follow Channel 2 News on Twitter

הווידאופדיה: בנימין נתניהו

פרשני חדשות 2 מגיבים לגולשים בטוויטר