הרצוג. הזוכה המאושר (צילום: Gideon markowicz/FLASH90)
הזוכה המאושר. הרצוג | צילום: Gideon markowicz/FLASH90

יצחק (בוז'י) הרצוג - יו"ר מפלגת העבודה הבא: מהפך בבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה הלילה. ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג נבחר לתפקיד יו"ר המפלגה לאחר שזכה ב-58.5 אחוזים מהקולות. יחימוביץ השיגה 41.5 אחוזים מקולות הבוחרים. בסך הכל בפריימריז לראשות העבודה הצביעו 52.73 אחוזים מבעלי זכות הבחירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרצוג צפוי להחליף את יושבת הראש המכהנת שלי יחימוביץ', שהתמודדה מולו ונכשלה בניסיון להיבחר בשנית לתפקיד. בכך לא נשברה המסורת הידועה של המפלגה, לפיה בכל מערכת בחירות מקדימה בה התמודד יו"ר מכהן - הוא לא זכה בתפקיד מחדש. הרצוג צפוי לרשת גם את תפקיד יו"ר האופוזיציה, במקומה של יחימוביץ', בתור מי שיעמוד בראש המפלגה הגדולה בכנסת שאינה חברה בקואליציה.

יחימוביץ' התקשרה לברך את הרצוג עם היוודע התוצאות שהצביעו על פער הולך וגדל ביניהם. "איחלתי לו הצלחה", כתבה לאחר השיחה היו"ר היוצאת בעמוד הפייסבוק שלה, "אמרתי לו שאני מכבדת כמובן את ההכרעה הדמוקרטית, שזו היתה התמודדות הוגנת, ושאשתף אתו פעולה ואסייע לו בחיזוקה של העבודה כאלטרנטיבה לממשלת הימין המדיני והכלכלי של נתניהו". 

פורשת. יחימוביץ' (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
היו"ר היוצאת. יחימוביץ' | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

הרצוג הודה ליחימוביץ' והשניים סיכמו לעבוד יחדיו על מנת לקדם את מטרות המפלגה. הכרזה רשמית על נצחונו של הרצוג צפויה ככל הנראה בשעות הקרובות, עם השלמת הליך ספירת הקולות שנמשך בשעות אלה.

הרצוג: "רואה ביחימוביץ' שותפה מרכזית"

בהודעת הניצחון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב היו"ר הנבחר הרצוג: "חברים, אנחנו מנצחים, אנחנו ניצחנו! שלי יחימוביץ' טלפנה אלי לפני מספר דקות ובירכה אותי על היבחרי לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה. שלי אמרה לי, כי מהיום היא מתגייסת להצלחת המפלגה בראשותי ולהחזרתה לשלטון. הודיתי לה מקרב לה, ואמרתי לה מה שאמרתי בימים האחרונים, כי אני רואה בה שותפה מרכזית וחשובה להצלחתה של המפלגה".

"חצתה את הגבול". הרצוג ויחימוביץ' (צילום: פלאש 90, מרים אלשטר)
ישתפו פעולה? יחימוביץ' והרצוג | צילום: פלאש 90, מרים אלשטר

"חברים, זו רק תחילת הדרך", המשיך הרצוג. "אנחנו מתחילים היום במסע האמיתי לשינוי פני המדינה. תודה לכולכם מכל הלב, תודה לכל מי שסייע, התנדב, עזר, התאמץ, לא ישן, תודה לצוות האנשים שאיתי, תודה למשפחה, תודה, תודה, תודה. יש לנו המון עבודה לפנינו, יש לנו עבודה גדולה לפנינו. יחד ננצח".

יחימוביץ' הקדימה את הפריימריז - והודחה מתפקידה

מטה העבודה. רגע לפני ההכרזה (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
מטה העבודה. רגע לפני ההכרזה | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

הרצוג נבחר לתפקיד יו"ר המפלגה פחות משנה לאחר שנערכו הבחירות לכנסת ה-19, בהן רצה מפלגת העבודה בראשותה של שלי יחימוביץ' - זאת לאחר שיחימוביץ' קבעה בעצמה את תאריך הבחירות לתפקיד היו"ר והקדימה את הפריימריז ל-21 בנובמבר ולא אפשרה מפקד של חברים חדשים.

יחימוביץ' נבחרה לתפקיד היו"ר בספטמבר 2011, אז הביסה את מי ששימש בעבר ראש המפלגה, השר עמיר פרץ - שכבר הספיק לעבור למפלגתה של ציפי לבני, התנועה.


פרשנות: פריימריז יקר, דיקטטורה זה זול

צפו: המתמודדים על ראשות העבודה בפנייה ישירה לאייל גולן