לאחר פגישתם אמש של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ושל יו"ר קדימה, ציפי לבני, פרסם הבוקר עיתון הארץ ציטוט מפיו של נתניהו, בו הוא מבטיח שגם אם לבני לא תסכים להיכנס לממשלה, הוא יצרף לפחות כמה מחברי הכנסת שעתידים לפרוש מסיעת קדימה. חברת הכנסת רונית תירוש אממרה הבוקר כי היא מתכוונת לפרוש מהתנועה, במידה ולבני תסרב להצטרף לממשלתו של נתניהו

ראש המממשלה נחוש בדעתו לפלג את סיעת קדימה, לפי הנחת היסוד שבמידה ולבני תסרב לצרף את קדימה כסיעה בקואליציה, מספר חברי כנסת "יערקו" משורות המפלגה ויעברו לשבת בספסלי הקואליציה. נתניהו מתכוון לפתות את בכירי קדימה, ציפי לבני ושאול מופז, בשני תפקידי שר ללא תיק, תפקידים אשר ישפיעו על התנהלותה הביטחונית והמדינית של ישראל.

נתניהו ללבני: תהיי שותפה מלאה

נתניהו התבלבל - לבני תקפה (צילום: החדשות 2)
נתניהו ולבני, בקרוב יחד בקואליציה? | צילום: החדשות 2

אתמול הציע ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר האופוזיציה ציפי לבני להצטרף יחד עם מפלגתה לממשלת אחדות לאומית. בשלב זה אמרה לבני כי היא אינה שוללת את ההצעה על הסף, וביקשה לקיים עמו פגישה נוספת.

המהלך הזה למעשה הוא למעשה הצעה להצטרף לממשלת אחדות לאומית באותה המתכונת בה הצטרף מנחם בגין בשנת 1967. נתניהו מנסה במהלך הזה למנף את ניסיונו הכושל להביא לפילוג ב"קדימה" - לצרכיו האישיים: לתת תמיכה לאלו שרוצים במפלגה - לחזק את ממשלתו.

קראו את המכתב של רינה מצליח לציפי לבני