אלפים ליוו היום למנוחות את הרב אברהם רביץ ז"ל, ראש תנועת "דגל התורה". ההלוויה התקיימה בהר המנוחות בירושלים, והגיעו אליה בכירים רבים בפוליטיקה הישראלית כדי ללוות את הפוליטיקאי החרדי הוותיק בדרכו האחרונה.

אחד מבניו ספד לו: "שנים שהוא סובל. הוא אמר לאחי: '20 שנה לא היה לי יום שלא סבלתי'. אמא החיתה אותו בידיים, אמא החיתה את כולנו. הלוחם הגדול, "שבעס", לצעוק, להתריע, להילחם, להיאבק. כל מאבק אבא נאבק".

"איזה גאווה הייתה לנו מאבא שלנו. הוא היה מנהיג, כמו שאמרו פה ראשי הישיבה. כל הבית היה תנועה למען קידוש השם". "אבא", זעק בנו זעקה קורעת, "מי מסוגל לרפא כזה שבר?".

נשיא המדינה שמעון פרס אמר "רביץ ידע לשלב בין לימוד תורה לעילא ולעילא לבין שירות הציבור. הוא היה סמל למשרת ציבור הן כרב, הן כמורה, והן כמגויס בשירותו בצה"ל ובלח"י".

פרס הוסיף "אברהם רביץ היה לעיתים קרובות גשר בין עולם התורה הליטאי לבין כלל ישראל, התנגד לכפיה והעדיף אמונה מתוך למידה. אפשר היה להתווכח איתו בידידות, מבלי לזלזל בדעותיו מתוך כבוד. הוא הקנה ל 12 ילדיו ו- 77 נכדיו וניניו חוכמה ודעת יחד עם ערכי היסוד של היהדות: רגישות אנושית, הבנת השונה וכיבודו".

הלוויתו של אברהם רביץ ז"ל (צילום: אימג'בנק - gettyimages)
אלפים הגיעו להלוויה | צילום: אימג'בנק - gettyimages

אולמרט: תכננו לפרוש יחד מהכנסת

"חבר הכנסת הרב אברהם רביץ היה חברי האישי במשך עשרות שנים", כתב ראש הממשלה, אהוד אולמרט בהודעת אבל מיוחדת על מותו של חבר הכנסת הרב אברהם רביץ. "הרבה לפני שחשב על פוליטיקה ועל חברות בכנסת, הוא היה מפנה זמן ללמד אותי דברי חכמים ממיטב חוקרי התלמוד והמשנה, והייתי שותה את דבריו בצמא. הוא היה בהיר, חד, מעשי, לבבי ונעים. בן הארץ הזאת, שחי את כל היבטי חייה, נלחם את מלחמותיה, כאב את כאביה ושמח עם רגשי החסד שלה".

ראש הממשלה גילה: "יחד תכננו לפרוש מן הכנסת, ואף החלפנו על כך לא מעט דברים. מהכנסת - כן... מהחיים לא! טרם זמנו מת האיש הזה. משפחתו הענפה והמפוארת, רעייתו אביגיל, ילדיו ונכדיו הרבים, תלמידיו, ואני בתוכם, חבריו הרבים מאין ספור ורבותיו שהיו גאים בו - מבכים את לכתו בטרם עת.

אולמרט ציין כי בתוך הציבור החרדי היה רביץ דמות חריגה. "תבונתו, ידענותו המופלגת והתמצאותו המעמיקה בכתבי החכמים אף פעם לא גרמו ללבבו לגבוה. חבר היה, ידיד נפש, איש נאמן לרבותיו, למורי ההלכה שלו ולאנשים פשוטים שנסיבות החיים הפגישו ביניהם".