התפתחות בפרשת המכתב שמכפיש את השר גדעון סער: מפכ"ל המשטרה אישר הערב רשמית כי המסמך שייחס לשר החינוך יחסים בלתי הולמים עם עובדת במשרדו - זוייף. היועץ המשפטי לממשלה יידרש כעת להכריע האם לפתוח בחקירה מקיפה בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבדיקה עד כה העלתה שהמסמך בוודאות מזויף", אמר מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו במהלך כנס בתל אביב. "נצטרך כמובן להמשיך ולראות. יש עוד כמה פעולות לעשות ונחזור ליועץ המשפטי לממשלה. מי שמחליט על פתיחה בחקירה נגד שרים הוא היועץ ונמתין להכרעתו".

במשטרה אומרים שמכל הבירורים שנעשו עד כה אין אינדיקציה שגורמים בסביבת סער כתבו את המכתב. על פי אותם גורמים, נראה שהתיק ייגנז לעת עתה, אלא אם כן יגיע מידע אחר. עם זאת, במשטרה צפויים לפתוח בקרוב בחקירה לבירור זהות המזייף.

מציע החוק - שר הפנים גדעון סער (צילום: AP)
סער יכול לנשום לרווחה? | צילום: AP

המכתב נשלח דרך תוכנה מיוחדת

המכתב נשלח ללשכת רה"מ דרך תוכנה ייעודית שמאפשרת שליחת פקס ממספר בלתי מזוהה. גורמים בליכוד טוענים שאכן מדובר במסמך מזויף ולדבריהם, מי שאחראי לו הם שרים בכירים במפלגה שמעוניינים לחסל את הקריירה הפוליטית של סער.

משרד המשפטים הודיע רשמית בשבוע שעבר כי "בעקבות פנייה שהגיעה ליועץ המשפטי לממשלה ולמפכ"ל המשטרה, שעסקה במכתב שהעלה טענות נגד השר גדעון סער, שהופץ לגורמים רבים ושהועלו ספקות לגבי אמינותו, הורה היועמ"ש בשבוע שעבר, לאחר היוועצות משותפת, לקיים בדיקה ראשונית של המכתב, לרבות שאלת אמיתותו ונסיבות כתיבתו, באמצעות משטרת ישראל. בדיקה זו טרם נסתיימה. נבקש לציין עוד, כי בניגוד לפרסומים, היועמ"ש לממשלה לא נדרש ולא התבקש להידרש לסוגיית מינויו של מר סער לתפקיד שר בממשלה הבאה".

העובדת הכחישה כל קשר

במשטרה הודיעו כבר לפני כשבוע כי ייתכן והמסמך זוייף, וזאת בשל הכחשתה הגורפת של העובדת ששמה חתום על המכתב בראשי תיבות ובשל התזמון שבו הופץ. גורמים בליכוד טענו שמאחורי הזיוף עומדים שרים בכירים במפלגה שמעוניינים לחסל את הקריירה הפוליטית של סער. במשטרה יצטרכו כמובן לחקור גם את הטענות הללו.

במהלך הבדיקה הרגישה זומנו כמה מהמעורבים ששמם הוזכר במכתב, לבוא ולהעיד, אם כי לא באזהרה. המכתב, שהגיע ללשכת לראש הממשלה בנימין נתניהו, העלה בין היתר טענות כי סער קשר קשרים עם עובדת שהייתה נתונה למרותו.

היועצת שנטען כי כתבה את המסמך שבו גוללה לכאורה את התנהגותו ה"מטרידה והבלתי ראויה", הכחישה ואמרה כי לא היו דברים מעולם. "מעולם לא כתבתי מכתב שכזה", היא טענה בתוקף. "התוכן שלו שקרי והדברים שמופיעים בו לא היו ולא נבראו". המכתב, שנשלח בהעתקים לחברי מרכז רבים בליכוד, חתום בראשי תיבות ומפרט שורה של מעשים לא ראויים שנעשו לכאורה בשנים האחרונות על ידי השר.