פרשת "מכתב התלונה" נגד שר החינוך גדעון סער: במשטרה מתנהלת כעת בדיקה קדם-חקירתית של הטענות נגד סער, במכתב שכתבה לכאורה עובדת בלשכתו של שר החינוך. בתום הבדיקה אמורה המשטרה להשיב ליועץ המשפטי לממשלה ויינשטיין, שהורה על הבדיקה, האם יש תשתית ראייתית או סיבה לפתוח בחקירה פלילית. במהלך הבדיקה הרגישה יזומנו כמה מהמעורבים ששמם הוזכר במכתב, לבוא להעיד - אך לא מדובר בחקירה באזהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ככל הנראה, צפויה התייחסות רשמית של ויינשטיין עצמו לדברים בשעות הקרובות.

גורם בכיר במשטרה שמכיר את פרטי הבדיקה, אמר עוד בשבוע שעבר שלהערכתו, אין סיבה לקיים אותה דווקא עכשיו, בעת המשא ומתן הקואליציוני להקמת הממשלה ובכך, לדבריו, "לשחק" לידי כותבי המסמך.

המכתב, שהגיע ללשכת לראש הממשלה בנימין נתניהו, העלה בין היתר טענות כי סער קשר קשרים עם עובדת שהייתה נתונה למרותו. לפני כשבוע פנתה התנועה לאיכות השלטון לוינשטיין וביקשה ממנו להורות על "בירור וחקירה פלילית נחושה ומהירה" בנוגע למכתב התלונה ולתוכנו, ובפרט בנוגע לשאלה האם מדובר במסמך מזויף שנועד לפגוע בשר. 

היועצת שנטען כי כתבה את המסמך שבו גוללה לכאורה את התנהגותו ה"מטרידה והבלתי ראויה", הכחישה מוקדם יותר החודש המיוחס לה ואמרה כי לא היו דברים מעולם. "מעולם לא כתבתי מכתב שכזה", אמרה. "התוכן שלו שקרי והדברים שמופיעים בו לא היו ולא נבראו", הוסיפה. המכתב, שנשלח בהעתקים לחברי מרכז רבים בליכוד, חתום בראשי תיבות ומפרט שורה של מעשים לא ראויים שנעשו לכאורה בשנים האחרונות על ידי השר.

על השר גדעון סער, נציין, הופצו מספר רב של שמועות בשנים האחרונות וכל בדיקה שנערכה בגינן - העלתה הכחשות והפרחות. בלשכת שר החינוך לא התקבל עד כה שום עדכון מלשכת היועץ המשפטי לממשלה.

ממשרד המשפטים נמסר כי "בעקבות פנייה שהגיעה ליועמ"ש לממשלה ולמפכ"ל המשטרה, שעסקה במכתב שהעלה טענות נגד השר גדעון סער, שהופץ לגורמים רבים ושהועלו ספקות לגבי אמינותו, הורה היועמ"ש בשבוע שעבר, לאחר היוועצות משותפת, לקיים בדיקה ראשונית של המכתב, לרבות שאלת אמיתותו ונסיבות כתיבתו, באמצעות משטרת ישראל. בדיקה זו טרם נסתיימה. נבקש לציין עוד, כי בניגוד לפרסומים, היועמ"ש לממשלה לא נדרש ולא התבקש להידרש לסוגיית מינויו של מר סער לתפקיד שר בממשלה הבאה".