ביבי נתניהו בכנס הליכוד
יו"ר הליכוד, ארכיון | צילום: חדשות 2

המלחמה הפנימית בתוך הליכוד נמשכת: יו"ר המפלגה בנימין נתניהו נזף היום בחברי המפלגה בישיבת הסיעה בכנסת. "ההתדיינות הפומבית מחלישה אותנו מול השותפים", אמר נתניהו, "אם נהיה מלוכדים, נוכל להשיג יותר".

רק אמש התקיים בביתו של ח"כ סילבן שלום כנס פוליטי - במסווה של נשף פורים. סביר להניח שדבריו של נתניהו כוונו לשלום ולתומכיו שהגיעו למסיבה. שלום זועם על כך שנתניהו "מחלק" תיקים לאנשי ליברמן ולא לאנשי הליכוד. אתמול במסיבה זה כבר נשמע קצת אחרת.

"תיקים מעולם לא עניינו אותי", הצהיר בפני פעיליו. "כל הפרסומים על כך שביקשתי את תיק האוצר הם שיקריים. לא ביקשתי והוא לא הוצע לי. מי שניצח זה אנחנו ולא ש"ס, יהדות התורה או ישראל ביתנו".

"אני פתוח לעצות טובות מכולם"

לגבי המו"מ הקואליציוני אמר היום נתניהו כי "המו"מ לא גמור. הוא בעיצומו. גם בנושא המהות, וגם בנושא התיקים. צריך לזכור שליברמן קיבל 15 מנדטים, קדימה לא רוצה ממשלת אחדות ולברק יש התניות שרוצות לאלץ אותנו להיפרד משותפים טבעיים".

"מלכתחילה זו מציאות לא פשוטה, שיש בה אילוצים. אני פתוח לעצות טובות. אם מישהו סבור שיש לו דרך טובה יותר, או עצה טובה, דלתי פתוחה בפניו", סיכם יו"ר הליכוד בקריאה שחוזרת על עצמה כמעט מדי יום, "הן מסיבות ביטחוניות והן מהכלכליות, המדינה זקוקה לממשלה במהירות".

הסיעה אישרה פה אחד: ריבלין מועמד ליו"ר הכנסת

סיעת הליכוד אישרה באותה ישיבה פה אחד את מועמדותו של חבר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין לתפקיד יושב ראש הכנסת, תפקיד המוכר לו היטב.

אין תמונה
רובי ריבלין. יו"ר הכנסת הבא?

בפברואר 2003 נבחר ריבלין לכהן כיו"ר הכנסת ה-16. ריבלין, עורך דין במקצועו, נחשב ליושב כנסת טוב. הוא התנגד לתכנית ההתנתקות, והתעמת עם נשיא בית המשפט העליון דאז, אהרון ברק על רקע "האקטיביזם השיפוטי" שהוביל ברק.

ריבלין מילא את התפקיד עד לתום כהונת ממשלתו של אריאל שרון, אז החליפה אותו יו"ר הכנסת דליה איציק, שככל הנראה תחזיר לו עכשיו את הפטיש. לקראת הבחירות לכנסת ה-18 נבחר בפריימריז למקום הרביעי ברשימת הליכוד לכנסת.