העימות הפנימי בליכוד עטה אמש צבעי מלחמה. של פורים, כמובן. ח"כ סילבן שלום, השואף למשרת שר החוץ, אירח בביתו ברמת גן כנס פוליטי של פעיליו במסווה של מסיבת פורים. הפעילים לפחות בהחלט ידעו למה הם הגיעו.

בסביבתו של שלום זועמים על כך שככל הנראה ח"כ אביגדור ליברמן יקבל את תיק החוץ בממשלת נתניהו המתגבשת. שלום הוא גם מוביל המאבק הפנימי נגד נתניהו, בטענה שהוא לא נותן מספיק תיקים לחברי מפלגתו. אבל שלום הציג הערב עמדה אחרת. "תיקים מעולם לא עניינו אותי", הצהיר בפני פעיליו במסיבה. "כל הפרסומים על כך שביקשתי את תיק האוצר הם שיקריים. לא ביקשתי והוא לא הוצע לי".

שלום הוסיף כי "לאורך כל הדרך ידי הייתה לאחדות. עקרונות הליכוד הם אלה שמנחים אותי והם עומדים לנגד עיניי. דרכו של הליכוד היא זו שצריכה להוביל בארבע השנים הבאות, אך צריכה להיות לנו השפעה בתוך הממשלה. מי שניצח זה אנחנו ולא ש"ס, יהדות התורה או ישראל ביתנו".

לאירוע הגיעו כמה מאות אנשים כדי להביע תמיכה במי שהם חושבים שצריך למלא את תפקיד שר החוץ בקדנציה של נתניהו. חברי הכנסת שהגיעו למסיבה, לעומת זאת, לא הסכימו להביע תמיכה פומבית בשלום, והם התגנבו לחצר הבית דרך כניסה נפרדת, למעט ח"כ גילה גמליאל שנכנסה מהכניסה הראשית.

הפעילים: לא נוותר

"נתניהו שוב לא נותן לסילבן את החוץ", אמר לחדשות 2 אחד הפעילים, בכניסה לביתם של שלום ואשתו, ג'ודי שלום-ניר-מוזס. "אנחנו נעשה מלחמה, אין עם זה בעיה".

"אנחנו לא כועסים על ביבי", אמר פעיל נוסף. "ביבי אמר דברים שהוא חושב שהם נכונים, אבל אנחנו מקווים שהכול יסתדר". פעיל אחר סיפר: "הגעתי במיוחד בטבריה כדי להביע תמיכה. אנחנו הגענו לחזק את ידיו בשעות קשות כי יש פגיעה כלשהי באנשי סילבן ובסילבן עצמו".

ובתוך הבית, שלום דיבר עם הפעילים וקרא להם לאחד את השורות ולא לבצע מעשה קיצוני לפני שנתניהו יחליט מה לעשות בתיק החוץ. הפעיל מאיר כהן קרא לחבריו "להפציץ את המשרד של ביבי בפקסים, כדי שלא יעשה את הטעות וייתן לליברמן את תיק החוץ. ביבי הבטיח. אנחנו לא נוותר - או שיהיה שר החוץ או שיישב בבית".

מוקדם יותר אתמול נערכה פגישה בין יו"ר הליכוד בנימין נתניהו ליו"ר ישראל ביתנו אביגדור לליברמן שבה עסקו בחלוקת התיקים. במקביל, יו"ר העבודה אהוד ברק שוחח עם נתניהו בטלפון ואמר לו כי לנוכח הנסיבות, העבודה לא תוכל להיכנס לממשלה.

בהכנת הידיעה השתתפה רינה מצליח