ליברמן ונתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
רה"ב וליברמן. קרב גרסאות | צילום: רויטרס, חדשות

הפסקת האש מול חמאס התקבלה הערב (שלישי) בהחלטת קבינט – אולם טרם ברור מי למעשה קיבל את ההחלטה: מחד, ישנם חברי קבינט שטוענים כי ההחלטה התקבלה פה אחד, על דעת החברים כולם; מאידך, השרים ליברמן, בנט, שקד ואלקין מצהירים כי מדובר ב"פייק ניוז". למעשה, חברי הקבינט מאשימים זה את זה בשקר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי דיווחים, ההחלטה לפיה שקט ייענה בשקט הועלתה על ידי ראש הממשלה נתניהו והתקבלה ללא התנגדות או הצעת חלופה מצד מי מהשרים החברים בקבינט. עם זאת, בסביבתו של השר ליברמן טוענים כי מדובר בספין של ראש הממשלה וכי השר דרש פעולה קשה נגד חמאס.

שר הבינוי והשיכון ואלוף פיקוד הדרום לשעבר, יואב גלנט ("כולנו"), אמר הערב באולפן המהדורה המרכזית כי ההתנצחויות הללו הגיעו רק בתום הדיון. "הייתי בדיון רציני ואחראי מאוד", הבהיר. "כלל השרים קיבלו את עמדתם המאוחדת של גופי הביטחון באשר לרגיעה הנוכחית, אולם היו דעות שונות לגבי ההמשך". עם זאת, סירב לפרט מעבר לכך על חילוקי הדעות.

גלנט. חטב עצים באלסקה (צילום: גילי יערי/ Flash90, חדשות)
גלנט. "נגיע למערכה רחבה" | צילום: גילי יערי/ Flash90, חדשות

השר גלנט הוסיף כי מערכה נרחבת נגד חמאס היא בלתי נמנעת. "לחמי הרבה בחיי, ואני רואה במלחמה אפשרות אחרונה – אבל אנחנו בתהליך של הידרדרות ונגיע למערכה רחבה", הסביר. "אנחנו נקבע את המקום, את העיתוי את התנאים – ונכה את חמאס. נגיע למצב שנעשה סדר בעניין הזה".