כוח גבעתי בשטח כינוס, אמש (צילום: חדשות)
בצה"ל נערכו בשטחי הכינוס | צילום: חדשות

בחמאס מאשרים כי הושג הסכם הפסקת עם ישראל, זאת בעקבות הדיווח על כך מוקדם יותר היום (שלישי) ברשת אל ג'זירה. זמן קצר קודם לכן אמר ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, כי ניתן להגיע שוב להבנות להפסקת אש בדרום - אם ישראל תפסיק לתקוף בעזה. על פי דיווחים, לפחות עשרה פלסטינים כבר נהרגו במהלך ההסלמה האחרונה. בישראל ישנו הרוג אחד מפגיעה ישירה בבית באשקלון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מוקדם יותר היום הכחישו בחמאס נמרצות את הדיווחים שנפוצו ברצועה על הפסקת אש שהושגה כביכול מול ישראל בתיווך מצרים וגורמים בינלאומיים נוספים. "אין כל חדש בעניין המאמצים להפסקת אש", הבהיר איסמעיל רדואן בהצהרה רשמית שפרסם. "ברגע שישראל תפסיק לתקוף אנו נפסיק את השיגורים".

תקיפת מטרות חמאס ברצועת עזה (צילום: חדשות)
מטרות שהותקפו בעזה | צילום: חדשות

בבסיס הקרייה בתל אביב נערך דיון מיוחד בן כשבע שעות בו ניתנה הערכת מצב, בסיומה צה"ל הונחה "להמשיך בפעולות ככל שיידרש". במקביל, תגברו כוחות צה"ל את האבטחה ביישובי עוטף עזה. התפיסה האסטרטגית של ישראל כרגע היא להמשיך בתקיפות כל זמן שהשיגורים נמשכים. התקיפות האוויריות של צה"ל בעזה - כמו גם השיגורים לישראל - נמשכו גם לאורך כל הישיבה. מצפון הרצועה ועד לדרומה תקף צה"ל שורה של יעדי חמאס, כשבמקביל הפלסטינים ממשיכים בשיגורי המטחים.

צה"ל תקף עשרות מטרות (צילום: רויטרס, חדשות)
צה"ל תקף עשרות מטרות | צילום: רויטרס, חדשות

ההפצצות הנרחבות של חיל האוויר החלו אתמול עם שיגור טיל לעבר אוטובוס ונמשכות כל העת ברחבי הרצועה. עד כה הן גבו מחמאס בעיקר מחירים סמליים, כמו מפקדות ומתקנים, דוגמת "אל-אקצא", תחנת הטלוויזיה של חמאס שהופצצה אתמול בלילה. קולות שיוצאים מתוך הרצועה מבטאים תחושה של מיצוי בקרב חמאס מסבב האלימות האחרון. בישראל עם זאת, הדברים נראים אחרת.

פגיעת רקטה שנורתה מעזה בבית באשקלון (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
בית שספג פגיעה ישירה באשקלון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

במקביל לכינוס המיוחד של הקבינט, גורם בכיר בחיל האוויר התייחס מוקדם יותר היום להסלמה ולפעילות של צה"ל ביממה האחרונה בגזרה. "מצד אחד אנחנו פועלים בזהירות, מצד שני אנחנו כן פוגעים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי באופן משמעותי", אמר הבכיר. "אנחנו לא תוקפים אזרחים, אנחנו פוגעים בחמאס". הבכיר הוסיף כי חיל האוויר מנהל מספר מבצעים גדולים ברצועת עזה: "אנחנו עוסקים בהתקפה משמעותית על חמאס והג'יהאד האסלאמי, בשונה מבעבר, הן בהיבט של כמות המטרות והן מבחינת האיכות שלהן. אנחנו תוקפים מבנים בני שש-שבע קומות בלב העיר עזה, אלו מטרות שהן בעלות חשיבות רבה לחמאס ולג'יהאד".

המחיר שנגבה עד כה - סמלי (צילום: חדשות)
המחיר שנגבה עד כה - סמלי | צילום: חדשות

עוד הוסיף הבכיר: "זה מייצר אפקט על הצד השני, רואים את זה גם במודיעין. השמדת בניינים שלמים בתוך שכונות אזרחיות זה אתגר גדול, בנינו לשם כך יכולת שמאפשרת לפנות את האוכלוסייה עם ירי מקדים - הקש בגג, ואז פגיעה והפלה של המבנים".